• XI Dzień Europejski- sprawozdanie

• 11. Dzień Europejski przeszedł do historii.

W 2019 roku hasłem przewodnim DE była Muzyczna Europa i  dekoracja sali takim hasłem wszystkich witała.

Wyjątkowo wielu gości odpowiedziało na nasze zaproszenie:

Wójt Gminy Susiec pan Zbigniew Naklicki,

sekretarz Gminy Susiec pan Tomasz Skroban,

przewodniczący Rady Gminy pan Leszek Ważny,

przewodnicząca komisji oświaty pani Urszula Bartoszek,

doradca mentor pani Elżbieta Komarnicka,

dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 5 pani Maja Rebizant,

kierownik WTZ w Grabowicy pan Rafał Bodys,

przewodnicząca Rady Rodziców pani Ewa Gozdek

oraz radni Majdanu Sopockiego Drugiego i Pierwszego: pan Mieczysław Jasina, pan Andrzej Burda,

dyrektor szkoły w Łosińcu pani Marta Świderek

i dyrektor NSP w Grabowicy pani Urszula Szymańska.

Dyrektor szkoły pani Teresa Hałasa rozpoczęła Dzień Europejski od powitania gości i korzystając z wysokiej frekwencji rodziców przypomniała o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i poszanowaniu godności drugiego człowieka w każdej sytuacji.

Dzień Europejski rozpoczął się od quizu. Każdą klasę reprezentowały trzyosobowe zespoły. Uczniowie wykazali się ogromną znajomością stolic i flag państw europejskich. Dopiero trzeci etap quizu – znajomość różnych obiektów europejskich – wyłonił zwycięzców.

I miejsce zajęła drużyna III gimnazjum w składzie Katarzyna Wojtkielewicz, Wiktoria Caryk i Martyna Pasierbiewicz.

II miejsce zajęła drużyna VIIIa w składzie: Oskar Jarszak, Krzysztof Misztal

i Karol Ożga.

III miejsce zajęła drużyna klasy IV w składzie: Eliza Ożga, Bartłomiej Łach

i Nikola Jarszak.

Wszyscy byli pod wrażeniem wiedzy naszych uczniów.

Następny etap obchodów DE to występy zespołów muzycznych pochodzących ze Szwecji, Grecji, Francji, Niemiec, Włoch, Rosji i Wielkiej Brytanii.  Na kilkadziesiąt minut przenieśliśmy się w lata 70. i 80. dwudziestego wieku. Bezapelacyjnie królowała ABBA i The Beatles, chociaż składające się z gości jury nie podjęło się przyznać pierwszego miejsca.

Ostatnią atrakcją DE jest degustacja narodowych potraw. Uczniowie każdej klasy pod okiem wychowawców i we współpracy z rodzicami przygotowali suto zastawione i pięknie udekorowane stoły. Ale co tu pisać, to trzeba zobaczyć: XI DE zdjęcia

Ewa Chudy

Sylwester Chudy