• Kontrakt między nauczycielem a uczniem- 2022/2023.

• Kontrakt pomiędzy nauczycielem i uczniem.  Rok szkolny 2020/2021.

1.       Każdy uczeń jest oceniany zgodnie z zasadami sprawiedliwości i kryteriami zawartymi
          w przedmiotowym Systemie Oceniania.

2.       Sprawdziany i odpowiedzi ustne są obowiązkowe.

3.       Sprawdziany są zapowiadane z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem i podany jest zakres sprawdzanych umiejętności i wiedzy.

4.       Kartkówki mogą być zapowiadane lub nie.

5.       Uczeń nieobecny na sprawdzianie musi go napisać w terminie uzgodnionym z nauczycielem, nie później jednak niż w ciągu dwóch tygodni od powrotu do szkoły, w przeciwnym razie uczeń otrzymuje ocenę niedostateczną.

6.       Każdy sprawdzian, napisany na ocenę niedostateczną, można poprawić. Poprawa jest dobrowolna
          i odbywa się w ciągu dwóch tygodni od dnia podania informacji o ocenach. Uczeń poprawia sprawdzian tylko jeden raz.

7.       Po dłuższej nieobecności w szkole (powyżej jednego tygodnia) uczeń ma prawo nie być ocenianym przez tydzień (nie dotyczy to jednak sprawdzianów).

8.       Uczeń ma prawo do jednokrotnego w ciągu okresu, zgłoszenia nieprzygotowania się do lekcji (przy dwóch godzinach tygodniowo nieprzygotowanie można zgłosić dwukrotnie). Przez nieprzygotowanie się do lekcji rozumiemy: brak zeszytu, brak pracy domowej, niegotowość do odpowiedzi, brak pomocy potrzebnych do lekcji. Zgłoszenie nieprzygotowania nie dotyczy zapowiedzianych kartkówek i sprawdzianów.

9.       Po wykorzystaniu limitu określonego powyżej uczeń otrzymuje za każde nieprzygotowanie się do lekcji ocenę niedostateczną.

10.    Nieprzygotowanie do zajęć uczeń zgłasza nauczycielowi na przerwie, przed wejściem do klasy.

11.     Na koniec okresu nie przewiduje się dodatkowych sprawdzianów zaliczeniowych. Uczeń może jednak odwołać się od wystawionej przez nauczyciela oceny zgodnie z procedurami przewidzianymi w Statucie Szkoły.

12.    Przy ocenianiu, nauczyciel uwzględnia możliwości intelektualne ucznia.

13.    Z niniejszym kontraktem każdy uczeń zapoznaje się indywidualnie, co potwierdza wpisem w zeszycie przedmiotowym.

Sylwester Chudy; wrzesień,2018