Próbna ewakuacja szkoły.

22 października w naszej szkole miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji.
        Gdy zabrzmiał sygnał alarmowy naszej szkoły, którym są 3 krótkie dzwonki, dzieci wraz z personelem, opuściły budynek wyznaczonymi wyjściami ewakuacyjnymi i udały się do miejsca zbiórki. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno – gospodarcze pozostały puste. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek przedszkolny.

W próbnej ewakuacji wzięli udział strażacy z OSP w Majdane Sopockim Pierwszym, którym serdecznie dziękujemy za pomoc.

koordynator ds. bezpieczeństwa

Piotr Iwanicki