• Bezpieczne ferie zimowe- spotkanie z dzielnicową Posterunku Policji w Suścu.

•  11 stycznia odbyły się spotkania przedszkolaków i uczniów klas 1-3 oraz uczniów klas 4-8  z panią aspirant Eweliną Obdyrko- dzielnicową Posterunku Policji w Suścu. Pani Ewelina przeprowadziła z uczniami pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Szczególną uwagę zwróciła na bezpieczeństwo podczas zabaw na śniegu i lodzie oraz  wskazała najbardziej niebezpieczne miejsca w okolicy min. zalew. Uczniowie obiecali, że będą się stosować do przypomnianych zasad bezpieczeństwa.

Joanna Hałasa

•   XVI Stanisławowskie Spotkania z Kolędą - 2023
          •  XVI Stanisławowskie Spotkania z Kolędą - 2023

•

„Bosy pastuszek”, „ Podarunki z nieba”, „ Kołysanka dla Dzieciątka”, „ Nie płacz Jezu”,  „ Wśród nocnej ciszy „ i „ Noel” to utwory, które pięknie zaprezentowali nasi soliści podczas konkursu kolęd i pastorałek  w Stanisławowie: Karolina Górnik – 5 latek, Mikołaj Leleń – 6 latek, Rozalia Tabała – kl. I, Magdalena Kuczyńska – kl. IV, Oliwia Makuch –  kl. VII i Nikola Jarszak z klasy VIII. W kategorii: zespoły, wystapiły siostry: Zofia i Maria Babiuch z utworem „ Lulajże mi, lulaj”. Łącznie w dorocznej imprezie wzięło udział około 170 wykonawców. Uczestników konkursu, odbywającego się pierwszy raz po pandemicznej przerwie, oceniało czteroosobowe jury. Zasiadły w nim gwiazdy muzyki disco polo: Mateusz Kulikowski         z zespołu „ Malibu”, Piotr Wójcik z grupy „ Solaris”, Konrad Skolim Skolimowski z zespołu „ Skolim” oraz wikariusz parafii  w Józefowie – ks. Paweł Dynaka.  Występy oceniano  w czterech kategoriach wiekowych, przyznając nagrody i wyróżnienia oddzielnie dla solistów i zespołów. Laureaci otrzymali statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe, które oprócz jurorów wręczali: burmistrz Józefowa - Roman Dziura, dyrektor zamojskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie - Monika Żur i dyrektor szkoły podstawowej w Stanisławowie -  Marlena Strzęciwilk.

Spośród najmłodszych wykonawców za występy solowe - II miejsce otrzymał Mikołaj Leleń (op. p. Dorota Dziurbas), a III miejsce zdobyła  Karolina Górnik (op. p. Wiesława Biszczanik).

W najstarszej grupie -  II miejsce otrzymała Nikola Jarszak ( op. p. Małgorzata Łasocha).

W kategorii zespoły -  I miejsce w swojej grupie wiekowej zdobyły siostry: Zofia i Maria Babiuch, które do występu przygotował tata.

W pięknej zimowej scenerii, jaka towarzyszyła młodym artystom, słuchanie kolęd i pastorałek było czasem niepowtarzalnych wzruszeń.

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczestnikom talentu wokalnego, pięknych występów i wielu słów uznania od jury i gości zasiadających na widowni. Jesteśmy z Was dumni!

Życzymy wszystkim wielu sukcesów nie tylko w konkursach wokalnych.

Małgorzata Łasocha nl muzyki

• Jasełka.

• Obchodzenie urodzin każdemu z nas kojarzy sie z miłą, rodzinną atmosferą, a także spotkaniem w gronie najbliższych, pełnym życzliwości, radości i wewnętrznego pokoju. Jeśli chodzi o naszą wiarę i Boże Narodzenie nie może być inaczej. W naszej szkolnej wspólnocie postanowiliśmy ten dzień świętować po powrocie z przerwy świątecznej.

5 stycznia, na wigilijnym spotkaniu ks. proboszcz odczytał odpowiedni fragment Pisma św. i poprowadził modlitwę. Pani dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia i rozdała opłatki, którymi połamaliśmy sie w gronie klasowym.

Nie mogło zabraknąć jasełek, czyli przedstawienia opowiadającego o tym co zaszło 2 tysiące lat temu. Uczniowie klasy 6 oraz Martyna Góra i Aleks Kusiak wcielili sie w rolę Świętej Rodziny, pasterzy, Trzech Króli i wielu innych bohaterów tamtych niesamowitych wydarzeń, by pokazać w sposób obrazowy jeden z najpiękniejszych dogmatów naszej wiary, jakim jest Boże Narodzenie.

Nad całością czuwał ks. Mariusz Lasota oraz pani Małgorzata Łasocha, która zadbała o piękne stroje i dekoracje.

Miedzy poszczególnymi scenami jasełek występowali nasi artyści: drużyna harcerska Bursztynowy szlak, Emilka Tabała i Oliwia Makuch.

Na wiolonczeli grała Nikola Jarszak.Ubogaceni tym wigilijnym spotkaniem, wróciliśmy do naszych zajęć, z myślą, że Bóg tak ukochał ludzi, iż postanowił zamieszkać pośród nas.

ks. Mariusz Lasota

• FERIE ZIMOWE 2023

• Informujemy, że ferie zimowe w tym roku będą w terminie 16.01.- 29.01.2023.

Przerwa w pracy oddziałów przedszkolnych będzie w dniach 16.01- 21.01.2023.

Dyżur feryjny w oddziałach przedszkolnych będzie w drugim tygodniu ferii w dniach 23.01.- 27.01.2023.

Koniec pierwszego okresu roku szkolnego 2022/2023- 03.02.2022.