• ,,Płonie ognisko…”

• ,,Płonie ognisko…” słowa harcerskiej piosenki wzbudziły żar w sercach rodziców i rozpaliły motywację do działania. Z inicjatywy Rady Rodziców na czele z Przewodniczącą Panią Angeliką Szczogryn na terenie posesji szkolnej  zostało wykonane profesjonalnie miejsce rekreacyjne do spotkań integracyjnych przy ognisku. Pracy było bardzo dużo, zapału zaś jeszcze więcej. Państwo Angelika, Arkadiusz  Szczogrynowie , Państwo Edyta, Rafał Łukowscy wykonali wielkie zadanie . Krok po kroku  przygotowali miejsce  pod palenisko . Panie wykazały się wielką kreatywnością,  układając kawałki ziemi na wzgórku pod drzewami. Panowie nie szczędzili swoich umiejętności  ,,złotych rąk”, aby w efekcie powstało piękne miejsce do spędzania wolnego czasu. Grono zaangażowanych rodziców powiększało się o kolejne osoby : materiał  na ławki  przekazał Pan Kamil Siwarga, stolarską część  wykonał Pan Piotr Zawiślak, spawy do nóg ławek oraz siedziska przygotował Pan Krystian Pakuła. Wielkie dzieło wielkich serc naszych rodziców. Dyrekcja szkoły wraz  z całą społecznością szkolną na ręce Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Angeliki Szczogryn  składa serdeczne podziękowania Rodzicom  za urządzenie tak pięknego miejsca, które będzie z pożytkiem dla duszy i ciała obecnych oraz następnych pokoleń.

,, Serce ma ten ,kto je posiada dla innych”

Hałasa Teresa

• Turniej piłki nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"

• 29 kwietnia na obiektach OSiR w Tomaszowie Lubelskim odbyła się powiatowa edycja rozgrywek piłki nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Jest to największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i Europie a patronat honorowy nad turniejem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej - Andrzej Duda. Warto nadmienić, że w tym turnieju pierwsze kroki stawiali obecni reprezentancji Polski m.in. Piotr Zieliński, Krzysztof Piątek, Sebastian Szymański, Jakub Moder.

Nasza drużyna  wystąpiła w kategori U-12 w składzie: Patryk Łukowski, Adam Biszczanik, Jakub Biszczanik, Dominik Czekirda, Błażej Krawczyk, Maksymilian Jarszak.

Chłopcy, pomimo braku kilku chorych kolegów, walczyli bardzo dzielnie i ambitnie nie ustepując umiejętnościami swoim rówiesnikom a o wynikach często decydował przysłowiowy "łut szczęścia". Nie udało nam się awansować do kolejnego etapu ale pozytywne emocje zabieramy do domu i już nie możemy się doczekać kolejnej edycji turnieju.

Piotr Iwanicki

• Powiatowe Biegi Przełajowe w Łosińcu (LZS).

• 23 kwietnia 2024 roku, 20 uczniów reprezentowało naszą szkołę w Mistrzostwach Powiatu Tomaszowskiego w Biegach Przełajowych zorganizowanych przy SP w  Łosińcu. Wyniki były dobre od 3 miejsca wzwyż. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia umiejętności w swoich kategoriach wiekowych i na różnych dystansach, od 300 do 800 metrów. Najlepszy wynik osiągnęła Rozalia Tabała z klasy II zdobywając III miejsce. Drużynowo nasza szkoła zajęła IX miejsce.

• Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

• 12 kwietnia w Suścu odbyły się gminne eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasze drużyny zajęły 3 miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

W grupie młodszej udział wzięli: Magdalena Kuczyńska, Maja Zawiślak, Jakub Burda, Patryk Łukowski.

grupa starsza: Łoboda Patryk, Natalia Biszczanik, Blażej Nizioł.

Dziękujemy za udział w turnieju i życzymy bezpiecznej jazdy.

Piotr Iwanicki

• Harcerska służba.

• 9 kwietnia w wiosenne popołudnie harcerki z 29.WDH " Bursztynowy Szlak" spędziły na porządkowaniu miejsc pamięci w Majdanie Sopockim oraz Bludku. Mając na uwadze, jak ważna jest dbałość o przeszłość oraz pamięć o poległych- harcerze kilka razy w roku porządkują miejsca pamięci naszej małej Ojczyzny.

phm.Katarzyna Koper - drużynowa 29.WDH "Bursztynowy Szlak", zastępczyni komendantki Hufca ZHP Tomaszów Lubelski

• Osłodzić Święta Wielkanocne.

• We współpracy szkolnych organizacji PCK i Caritas w Wielką Sobotę odwiedziliśmy pensjonariuszy Mieszkań Chronionych w Ciotuszy Starej z życzeniami świątecznymi oraz słodkimi wypiekami. Na pewno sprawiliśmy wiele radości naszym seniorom w tym świątecznym czasie.

Wiesława Biszczanik, Joanna Hałasa, Małgorzata Łasocha

• 46 edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobieg Pożarom"

• W dniu 22 marca 2024 r. odbył się etap gminny 46 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobieg Pożarom".  Uczniowie rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV oraz klasy V-VIII. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test z zakresu wiedzy pożarniczej, natomiast w drugim udzielali odpowiedzi ustnych.

Szkołę reprezentowali: Natalia Biszczanik, Błażej Nizioł, Patryk Łukowski, Katarzyna Biszczanik, Aleksandra Litwin.

Tomasz Pilipiec

• Brawo Hania!

• W dniu 04 kwietnia o godzinie 12.00 w Bibliotece Pedagogicznej w Tomaszowie Lubelskim odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego ,,Najpiękniejsze Pisanki i Stroiki Wielkanocne. Nasza uczennica z grupy ,,Smerfy - Hanna Łasocha cieszyła się z zajęcia III miejsca. Hani gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.

Wiesława Biszczanik