• Dzień Języka Ojczystego.

• 22 lutego br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języka Ojczystego.   Uczniowie klas 5-8 zmagali się     z różnymi językowymi trudnościami.  Quiz, przygotowany przez panie polonistki,   składał się z 10 rund, podczas których należało wykazać się znajomością znaczenia „tajemniczych” słów, umiejętnościami ortograficznymi i interpunkcyjnymi, wiedzą na temat powiedzeń i przysłów. Zmagania  językowe były bardzo emocjonujące, swoim reprezentantom  pomagali koledzy i koleżanki z klasy, gdyż wedle zasad quizu można było , w razie trudności, skorzystać z „koła ratunkowego”.    Wspólna zabawa dostarczyła wszystkim  mnóstwa pozytywnych wrażeń. Po zaciętej rywalizacji I miejsce zdobyła klasa 7, IIklasa 5, IIIklasa 6. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.   W przygotowaniu  quizu pomagała klasa 4 – uczniowie pokazywali za pomocą pantomimy różne powiedzenia i przysłowia, a zadaniem zespołów było odgadnięcie, o jakie przysłowie chodzi  i wyjaśnienie  jego sensu.

Obchody DJO były okazją do poszerzenia swojej wiedzy o języku polskim, a jednocześnie do dobrej zabawy. Jak widać, można uczyć się bawiąc i bawić się ucząc. Dzień Języka Ojczystego przygotowały panie: Agata Kudełka i Anna Wilczyńska, techniczną pomoc zapewnił Pan Piotr Iwanicki.

• Zbiórka  zakrętek podsumowana!
          • Zbiórka zakrętek podsumowana!

• Rada Rodziców wraz z Samorządem Uczniowskim podsumowała zbiórkę zakrętek, która prowadzona była w I półroczu br. szkolnego.

Ogółem zebrano  prawie 158 kilogramów.  Poszczególne klasy (oddziały) zebrały:

3,4,5 –latki – 12,45 kg

6 – latki – 14,80 kg

Klasa 1 – 10,80 kg

Klasa 2 – 20,55 kg

Klasa 3 – 22,60 kg

Klasa 4 – 25,35 kg

Klasa 5 – 9,45 kg

Klasa 6 – 24 kg

Klasa 7 – 7,90 kg

Klasa 8 – 9,75 kg

I miejsce zdobyła klasa 4, II miejsce – klasa 6, III miejsce – klasa 3. Gratulujemy!

Dla zdobywców I miejsca Rada Rodziców ufundowała nagrodę – słodki poczęstunek.

Zachęcamy do dalszego zbierania! Akcja nadal trwa! Może w czerwcu ktoś inny zwycięży?

• „Twój Dar Serca dla Hospicjum”- 2024

• Wielkimi krokami zbliżają się „Walentynki”. Jest to dzień, w którym wielu z nas obdarowuje swoich bliskich drobnymi niespodziankami i czułymi słowami... Od wielu lat, Szkolne Koło Caritas( SKC) przygotowuje na ten dzień - serduszka z masy solnej i rozprowadza je pośród naszej społeczności. Zdobyte w ten sposób środki przekazywane są Podopiecznym Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia. Oprócz finansowego wsparcia zaprzyjaźnionej instytucji, celem akcji jest edukacja najmłodszych obywateli, uwrażliwianie ich na potrzeby drugiego człowieka oraz nauka współpracy na rzecz pozytywnych zmian, które można wprowadzać w najbliższym otoczeniu.

W związku z tym, zapraszamy wszystkich, którym bliski jest los nieuleczalnie chorych dzieci przebywających w hospicjum, do wzięcia udziału w naszej akcji.

Własnoręcznie wykonane serduszka z masy solnej i z gipsu, będzie można nabyć u naszych wolontariuszy, po powrocie z ferii zimowych.

Warto pomagać!

- opiekun SKC: Małgorzata Łasocha