Menu główne

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • „Z nauką za Pan brat”

  „Z nauką za Pan brat”
  13.09.2018

  GMINA SUSIEC realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
  pn. „Z nauką za Pan brat”.

  Celem projektu jest podniesienie u uczniów kompetencji kluczowych, właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy oraz rozwój indywidualnego podejścia do ucznia, szczególnie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi poprzez zwiększenie dostępu do dobrej jakości kształcenia ogólnego, dzięki organizacji zajęć dostosowanych do indywidualnych potrzeb uczniów.

   

  Dofinansowanie projektu z UE:    534 631,93 złotych.

  Na tej stronie będą stopniowo pojawiać się informacje dotyczące rekrutacji oraz przebiegu realizowanego Projektu.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.
  03.09.2018

  FOTO

          Uroczystość inaugurująca  nowy rok szkolny  rozpoczęła się mszą świętą w kościele św. Tomasza Apostoła w Majdanie Sopockim Drugim. Ks. dr Krzysztof Śniosek w homilii wygłoszonej do uczniów, rodziców i nauczycieli przywołał przykład ziarna, które po odpowiednim doglądaniu, hodowaniu i pilnowaniu ma stać się w przyszłości chlebem, choć samo – aby wydać plon, musi obumrzeć.  Podobnie jest z naszymi uczniami, którzy – jak ziarna – podlegają szczególnym zabiegom- nauczania, wychowania, wpajaniu fundamentalnych wartości, aby w końcowym efekcie stać się pełnowartościowymi członkami  ludzkiej społeczności.  Na koniec poświęcił przyniesione przez uczniów  tornistry i przybory szkolne, aby przez cały rok  jak najlepiej mogły im  służyć.

         Dalsza część powitania nowego roku  miała miejsce w szkole. Honorowymi gośćmi tej ważnej uroczystości byli: Wójt Gminy Susiec – Pan Zbigniew Naklicki, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Ewa Gozdek oraz proboszcz tutejszej parafii -  ks. dr Krzysztof Śniosek . Po ciepłych słowach powitania  Pani Dyrektor Teresy Hałasy i uczczeniu minutą ciszy poległych za naszą Ojczyznę, młodzież przygotowana pod kierunkiem pani Anny Wilczyńskiej zaprezentowała program artystyczny, w którym zaakcentowano treści nawiązujące do 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Był to element, który jednocześnie wpisał się w projekt realizowany w naszej szkole w związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.  W programie nie zabrakło także kilku wspomnień    z wakacji. Oprawę plastyczną tej uroczystości przygotowała pani Małgorzata Łasocha.

  Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie udali się do klas na spotkania ze swoimi wychowawcami.

  Mamy nadzieję, że rok szkolny 2018/2019 będzie dla wszystkich czasem wytężonej i owocnej pracy, aby po 10 miesiącach nauki wszyscy mogli zebrać obfity plon i cieszyć  się zasłużoną nagrodą

 • DOMINIK KOPEĆ podwójnym mistrzem Polski!!!
  21.07.2018

  Finał na 100m mężczyzn: Dominik Kopeć zdystansował rywali. 

  Finał 200 m mężczyzn: Dominik Kopeć królem sprintu.

  Dominik Kopeć - nowy król polskiego sprintu.

  Wywiad z Dominikiem (bieg półfinałowy Mistrzostw Europy)

   

  Absolwent naszego gimnazjum zdobył wczoraj złoty medal i tytuł mistrza Polski na dystansie 100 m uzyskując czas 10,26. GRATULUJEMY!!!

  Dziś, 22.07.208 roku, Dominik dołożył drugi złoty medal!!!. Tym razem wygrał bieg na 200 m z czasem 20.70 i zdobył drugi, na Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce, tytuł MISTRZA POLSKI!!!

  Jeszcze raz GRATULUJEMY!!!

 • Wesołych Wakacji!

  Wesołych Wakacji!
 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

  FOTO

  Wszystko ma swój czas,
  i jest wyznaczona godzina
  na wszystkie sprawy pod niebem.(...)
  Przychodzi czas powitań, 
  czas bycia razem, 
  Przychodzi jednak czas pożegnań.

  Właśnie skończył się kolejny rok szkolny i pożegnaliśmy najstarszych uczniów  w szkole.

   Oto nasi absolwenci:
  Konrad Biały, Justyna Borowiec, 
  Przemysław Caryk, Gabriel Ćmil, Karolina Ćmil, Adrian Hałasa, Maja Jarszak, Patryk Kita, Ewelina Kłyż, Paulina Knap, Dominika Kołodziejczyk, Kacper Malec, Wojciech Mazurek, Mateusz Misztal, Kamil Momot, Weronika Steczkiewicz, Patryk Trześniowski, Michał Watrak.

  Życzymy pomyślności w nowych szkołach

  Agata Kudełka
   

 • PROGRAM DOBRY START

  PROGRAM DOBRY START
 • Pielgrzymka klasy trzeciej.

  Pielgrzymka klasy trzeciej.
  22.06.2018

   

   

   

  5 czerwca 218r.  uczniowie klasy 3 SP pojechali na wycieczkę do Kalwarii Pacławskiej. Pielgrzymkę zorganizował ks. proboszcz Krzysztof Śniosek.  Najpierw trzecioklasiści zatrzymali się w Arboretum w Bolestraszycach, gdzie obejrzeli niezwykle urokliwy ogród dendrologiczny, przyogrodowe muzeum oraz pasiekę. Następnie klasa trzecia wyruszyła w dalszą drogę, do Kalwarii Pacławskiej. Na miejscu czekała na uczniów niemalże wspinaczka wysokogórska. Dzieci z trudem wspinały się po wysokiej i stromej górze porośniętej drzewami, aby wreszcie dotrzeć do kapliczki św. Marii Magdaleny, gdzie wszyscy się pomodlili. Z góry można było podziwiać wspaniałe widoki, nie tylko polskiej , ale i ukraińskiej ziemi.  Po zejściu z wzniesienia uczniowie założyli alby i udali się na Mszę Św. w Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej , którą sprawował ks. Krzysztof. Po Mszy Św.  odbyło się krótkie spotkanie z ojcem franciszkaninem, który opowiedział o Matce Bożej Kalwaryjskiej, która słucha modlitw ludzi z całego świata.  Po godzinie czternastej trzecioklasiści udali się na obiad. Po obiedzie uczniowie mieli  czas na zakupienie pamiątek. W drodze powrotnej wycieczka zatrzymała się dwa razy: w Przemyślu, żeby skosztować lodów włoskich oraz aby nabrać wody z cudownego źródełka w przydrożnej piwniczce. Była godzina 18.20, gdy wszyscy szczęśliwie dotarli do domu. Małym pielgrzymom bardzo podobała się wyprawa.

   

  Relację przygotowali uczniowie klasy 3:

  Maja Łasocha i Bartłomiej Łach

   

  Dziękujemy rodzicom uczniów klasy 3 za zapewnienie opieki nad dziećmi podczas pielgrzymki. Opiekę nad uczniami pełniły panie: Małgorzata Ćwiek, Małgorzata Góra, Marta Litwin, Marta Łach,  Agnieszka Podkowa, Anna Rogowska i Edyta Prostak.

   

  Joanna Hałasa

   

   

   

strona: