Menu główne

 • Wesołych Wakacji!

 • PROGRAM DOBRY START

 • Pielgrzymka klasy trzeciej.

  22.06.2018

   

   

   

  5 czerwca 218r.  uczniowie klasy 3 SP pojechali na wycieczkę do Kalwarii Pacławskiej. Pielgrzymkę zorganizował ks. proboszcz Krzysztof Śniosek.  Najpierw trzecioklasiści zatrzymali się w Arboretum w Bolestraszycach, gdzie obejrzeli niezwykle urokliwy ogród dendrologiczny, przyogrodowe muzeum oraz pasiekę. Następnie klasa trzecia wyruszyła w dalszą drogę, do Kalwarii Pacławskiej. Na miejscu czekała na uczniów niemalże wspinaczka wysokogórska. Dzieci z trudem wspinały się po wysokiej i stromej górze porośniętej drzewami, aby wreszcie dotrzeć do kapliczki św. Marii Magdaleny, gdzie wszyscy się pomodlili. Z góry można było podziwiać wspaniałe widoki, nie tylko polskiej , ale i ukraińskiej ziemi.  Po zejściu z wzniesienia uczniowie założyli alby i udali się na Mszę Św. w Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej , którą sprawował ks. Krzysztof. Po Mszy Św.  odbyło się krótkie spotkanie z ojcem franciszkaninem, który opowiedział o Matce Bożej Kalwaryjskiej, która słucha modlitw ludzi z całego świata.  Po godzinie czternastej trzecioklasiści udali się na obiad. Po obiedzie uczniowie mieli  czas na zakupienie pamiątek. W drodze powrotnej wycieczka zatrzymała się dwa razy: w Przemyślu, żeby skosztować lodów włoskich oraz aby nabrać wody z cudownego źródełka w przydrożnej piwniczce. Była godzina 18.20, gdy wszyscy szczęśliwie dotarli do domu. Małym pielgrzymom bardzo podobała się wyprawa.

   

  Relację przygotowali uczniowie klasy 3:

  Maja Łasocha i Bartłomiej Łach

   

  Dziękujemy rodzicom uczniów klasy 3 za zapewnienie opieki nad dziećmi podczas pielgrzymki. Opiekę nad uczniami pełniły panie: Małgorzata Ćwiek, Małgorzata Góra, Marta Litwin, Marta Łach,  Agnieszka Podkowa, Anna Rogowska i Edyta Prostak.

   

  Joanna Hałasa

   

   

   

 • "Cudze chwalicie, swego nie znacie..."

  19.06.2018

  FOTO

  WIĘCEJ

 • Wycieczka Kraków – Zakopane

  18.06.2018

   

  Wczesnym rankiem 12 czerwca ponad 40- sto osobowa grupa uczniów klas IV, V i VI wraz z nauczycielami P. Urszulą Kubacką, p. Anną Wilczyńską oraz p. Katarzyną Koper i rodzicami p. Janiną Hurkała i p. Martą Głuszek wybrała się na dwudniową wycieczkę do Krakowa i Zakopanego. Naszą wyprawę zaczęliśmy od wizyty w Centrum Jana Pawła II, gdzie mogliśmy zobaczyć płytę nagrobną z grobu Jana Pawła oraz sutannę, w której został nasz Papież postrzelony. W ciszy oddaliśmy także hołd relikwiom świętego Polaka. Następnie wybraliśmy się do Łagiewnik i odwiedziliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Mimo deszczowej pogody realizowaliśmy kolejny punkt programu naszej wycieczki – zwiedziliśmy Królewski Zamek na Wawelu oraz Rynek Główny. Pełni wrażeń wyjechaliśmy w kierunku Zakopanego zatrzymując się w Sanktuarium Matki Boskiej Gaździny Podhala w Ludźmierzu. Późnym popołudniem dostaliśmy do miejsca noclegowego. Zjedliśmy późny obiad i  zakwaterowaliśmy się.

  Mimo przedłużonej ciszy nocnejJ następnego dnia rano zjedliśmy śniadanie i ruszyliśmy w góry. Żwawym krokiem przemierzyliśmy Dolinę Strążyską dotarliśmy do wodospadu Siklawica. Po krótkim postoju wróciliśmy do Zakopanego. Korzystając z okazji pobytu w Zakopanym odwiedziliśmy Sanktuarium na Krzeptówkach. Poznaliśmy historię tego niezwykłego kościoła oraz  zwiedziliśmy jego obejście. Ostatnim punktem wycieczki były długo wyczekiwane zakupy. Zmęczeni ale bardzo zadowoleni dotarliśmy do Majdanu późnym wieczorem.

  Serdecznie dziękujemy rodzicom uczniów klasy IV p. Janinie Hurkała oraz p. Marcie Głuszek za udział w naszej wycieczce.

   

  Katarzyna Koper

 • Harcerska nocka w szkole.

  18.06.2018

  FOTO

  Z 8 na 9 czerwca w naszej szkole odbyła się harcerska nocka. Po zakwaterowaniu oraz apelu rozpoczynającym odbyły się bardzo ciekawe zajęcia  pierwszej pomocy poprowadzone przez Pana Piotra Iwanickiego. Pan Piotr w bardzo obrazowy i ciekawy sposób przedstawił zasady postępowania w przypadku złamań, omdleń, skaleczeń oraz utraty przytomności.  Harcerze bardzo aktywnie włączyli się w te zajęciach  chętnie biorąc udział w symulowanych sytuacjach. Najważniejszym punktem tych zajęć było przeprowadzenie resuscytacji. Na wcześniej przygotowanych fantomach każdy harcerz mógł spróbować masażu serca. Za przeprowadzone zajęcia podziękowaliśmy Panu Piotrowi harcerskim okrzykiem oraz słodkim upominkiem. Kolejnym punktem programu naszej nocki był quiz Kocham Cię ZHP przygotowany przez druhny Martynę Kusiak i Sandrę Działa. Nasze druhny bardzo się  napracowały i przygotowały ten quiz w każdym szczególe. Pozostali uczestnicy nocki wzięli udział w tej świetnej formie harcerskiej zabawy. Naszą nockę zakończyliśmy patriotycznym śpiewaniem przy świeczowisku. Była to bardzo ważna część naszego spotkania ponieważ wpisana była w realizację projektu Ku Niepodległej.

  Nasza nocka szybko się nie zakończyła ponieważ dalsza cześć to były zajęcia w zastępach, które trwały bardzooooooooooooooo długo.  Trochę niewyspani ale pełni pozytywnych emocji i wrażeń wróciliśmy do domów następnego dnia.

  Serdecznie dziękujemy Paniom Urszuli Kubackiej oraz Barbarze Piwko za obecność na naszej harcerskiej imprezie.

   

  Katarzyna Koper

 • Powiatowy konkurs recytatorski „W krainie wierszy”

  15.06.2018

   

  Interpretacja wiersza Marii Konopnickiej „Sposób na laleczkę” przyniosła Ninie Holweg zwycięstwo w powiatowym konkursie recytatorskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Lubelskim.

  Sześcioletnia Nina w swej kategorii wiekowej miała 10 uczestników.

  Do konkursu dziewczynkę przygotowywała wychowawczyni – Dorota Dziurbas.

  Gratulujemy!

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Wycieczka do Piccolandu.

  FOTO

  Dnia 13 czerwca 2018 r. przedszkolaki(czterolatki i pięciolatki) udały się na wycieczkę do sali zabaw " Piccoland" w Józefowie. Przez dwie godziny korzystały z licznych atrakcji – zjeżdżalni, basenów z piłeczkami, tuneli, torów przeszkód. W kolorowej i pełnej atrakcji sali każdy znalazł dla siebie miejsce, gdzie mógł poskakać i ,,pofikać''. Mogły również do woli bawić się najróżniejszymi zabawkami rozwijającymi twórczą aktywność. Uwagę chłopców przykuły samochody, na których wspaniale sprawdzili się w roli kierowców. Następnie udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie. Pani bibliotekarka miło nas przyjęłai opowiedziała historię powstania obecnej biblioteki. Dzieci miały okazję obejrzeć wystawę obrazów i zobaczyć wyposażenie biblioteki. Nie zabrakło wspólnej zabawy muzyczno-ruchowej przygotowanej przez panią z biblioteki. Przedszkolakom bardzo podobało się spotkanie i ,,gromkimi’’ oklaskami podziękowali pani . Po udanej zabawie i  wizycie w bibliotece nadszedł czas na upragnione lody. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.
  Wycieczkę zorganizowały panie: Urszula Mielniczek i Małgorzata Łasocha.
  Bardzo dziękujemy paniom: Edycie Jasina, Monice  Biszczanik, Małgorzacie Knap, Monice Harasiuk Jowicie Berdzik  za pomoc  w sprawowaniu opieki nad przedszkolakami podczas wycieczki.

      Urszula Mielniczek
   

   

 • Płatności za obiady.

  11.06.2018

  Przypominamy Rodzicom, że termin płatności za obiady to 20. dzień każdego miesiąca. Prosimy o terminową wpłatę za obiady za miesiąc CZERWIEC do dnia 20.06.2018 roku (środa). W dniu 22 czerwca 2018 roku wykaz osób  zalegających z płatnością zostanie przekazana do GOPS  w Suścu. Przypominamy również, że od października 2017 roku, za nieterminową wpłatę za obiady dziecka  (tj. po 20 każdego miesiąca) są naliczane odsetki ustawowe.

 • Spotkanie z wolontariuszkami programu,, PROJEKTOR-wolontariat studencki’’.

  09.06.2018

      FOTO

       Dnia 6 czerwca 2018 roku w grupie pięciolatków gościliśmy mamę i ciocię Lenki Berdzik. Panie obecnie są wolontariuszkami programu ,,PROJEKTOR’’ , którego celem jest aktywizacja dzieci z małych miejscowości. Dlatego też postanowiły przeprowadzić  dla dzieci  zajęcie z rękodzieła na temat ,, Biżuteria tęczą malowana”. Na początku zajęcia przedszkolaki poznały i utrwaliły nazwy elementów biżuterii. Następnie z tych elementów miały wykonać kolczyki dla swoich mam. Zajęcie przebiegało w miłej i twórczej atmosferze. Oczywiście zabawa z koralikami okazała się dla dzieci wspaniałym doświadczeniem, dającym wiele radości i satysfakcji z wykonanej pracy .

  Bardzo dziękujemy Paniom: Patrycji Sadło i Jowicie Berdzik za wspaniałe zajęcieJ

  Urszula Mielniczek

 • Dzień Dziecka.

  09.06.2018

  FOTO

 • Uroczystość Patronki Szkoły Marii Konopnickiej.

  09.06.2018

  FOTO

  8 czerwca odbył się się apel poświęcony patronce szkoły podstawowej - Marii Konopnickiej.
      Uczniowie zaprezentowali wiersze swojej patronki, która w swojej twórczości bardzo wiele uwagi poświęcała dzieciom. Wysłuchano m.in. wierszy: Tęcza, Zła zima, Niezapominajki, Kukułeczka, Tęczowy duszek czy Zmarzlak.
      W związku z rokiem jubileuszu i realizowanym w naszej szkole projektem KU NIEPODLEGŁEJ, nie można było nie wspomnieć o patriotycznej twórczości poetki.  Maria Konopnicka napisała wiele wierszy poświęconych ojczyźnie, w których zwracała uwagę na potrzebę pracy dla ojczystej ziemi, walki o nią, przypominała tradycję, wspaniałą  przeszłość, ale także wyrażała w nich nadzieję na odzyskanie niepodległości. Uczniowie zaprezentowali m.in. wiersze: Pieśń o domu, Hej, siewacze, A gdy ciebie kto zapyta.
   Wyrastają one z umiłowania polskiego ludu i ziemi ojczystej, przenika je głęboki patriotyzm. W podtekstach zawartych w utworach Konopnicka wyraża tragizm niewoli Polaków pod zaborami, jak również nakaz patriotycznej wierności i nadzieję na przyszłe zmartwychwstanie Ojczyzny. Patriotyczny optymizm Marii Konopnickiej najwyraźniej uzewnętrznił się w wierszu Rota,        w którym wezwanie do obrony przeciwko pruskim ciemiężcom przekształciła  w wizyjną zapowiedź zwycięskiej walki o wolność. 
  Apel przygotowały panie: Wiesława Biszczanik, Urszula Kubacka, Anna Wilczyńska.

   

 • Konkurs literacki "Ku Niepodległej" rozstrzygnięty!

  09.06.2018

   

  W ramach szkolnego projektu pod hasłem  KU NIEPODLEGŁEJ odbył się konkurs literacki na wiersz lub inną formę o tematyce patriotycznej. Jury w składzie: Joanna Hałasa, Wiesława Biszczanik, Anna Wilczyńska i Agata Kudełka postanowiło przyznać następujące miejsca:

  I miejsce  (ex quo):Kinga Kowalik  kl.V,Aleksandra Kowalik kl. VI,Patrycja Kawa  VIIa

  II miejsce - Michał Makochon  kl. VIIa

  III miejsce - Natalia Kowalska kl. VIIb

  Pozostali uczestnicy –Martyna Kusiak kl.VIIa, Dagmara Syty kl. II gimnazjum, Zuzanna Zawiślak kl.V, Aleksandra Komadowska kl. VI, Katarzyna Jasina kl. VIIb, Kamila Ostasz kl. V – otrzymali wyróżnienia. Ponadto każdy, kto popróbował swoich sił na niwie literackiej, otrzymał nagrody książkowe i drobne upominki. Cieszymy się, że uczniowie podjęli wyzwanie i ujawnili swoje literackie talenty.  Organizatorami konkursu były panie: Agata Kudełka, Krystyna Darda, Anna Wilczyńska

  Poniżej prezentujemy utwory zarówno  nagrodzone jak i wyróżnione.

  Aleksandra_Kowalik.docx

  Kinga_Kowalik.docx

  Patrycja_Kawa.docx

  Martyna_Kusiak.docx

  Michal_Makochon.docx

  Zuzanna_Zawislak.docx

  Kamila_Ostasz.docx

  Natalia_Kowalska.docx

  Komadowska_Aleksandra.docx

   

   

   

   

 • Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

  07.06.2018

  FOTO

  7 czerwca w Lubyczy Królewskiej odbyły się Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Do rywalizacji stanęły nasze dryżyny dziecząt i chłopców w składach - dziewczyny: Katarzyna Jasina, Wiktoria Kołodziejczyk, Paulina Kołodziejczyk, Monika Kołodziejczyk, Martina Wojtkielewicz, Karolina Bondyra, Wiktoria Malec, Martyna Kostur, Klaudia Kolbus,Wiktoria Buczak, chłopcy: Michał Watrak, Patryk Trześniowski, Jonatan Buczek, Michał Makochon, Dawid Hałasa, Sylwester Pakuła, Mateusz Góra, Oskar Jarszak, Jakub biszczanki, Krzysztof Misztal. 

  Po zaciętej ale sportowej rywalizacji dziewczęta zajęły I miejsce a chłopcy II. Pamiatkowe medale i puchary wręczyli m.in. Starosta Powiatowy - Jan Kowalczyk, Wójt Gminy Susiec - Zbigniew Naklicki, Burmistrz Lubyczy Królewskiej - Tomasz Leszczyński.

  Do zawodów mlodzież przygotowali: Marcin Knap i Piotr Iwanicki.

   

  Piotr Iwanicki

 • Nagrody w "Mimaku" rozdane.

  07.06.2018

           

   

  4 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu  matematycznego MiMak. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 3  – Eliza Ożga- laureatka. Co setny uczestnik tego konkursu został laureatem.   Dla wszystkich laureatów i ich opiekunów uczniowie miejscowej szkoły przygotowali  wyjątkowe prezentacje: wokalne, baletowe, taneczne i musztry. Najbardziej emocjonującym momentem i niecierpliwie wyczekiwanym  było wręczenie dyplomów i nagród laureatom. Wręczenia nagród dokonali: poseł na Sejm RP – p. Sławomir Zawiślak,  dyrektor delegatury zamojskiej Lubelskiego Kuratorium Oświaty -p. Tomasz Zieliński, wicedyrektor delegatury zamojskiej Lubelskiego Kuratorium Oświaty -p. Monika Żur,  kierownik LSCDN Oddział  w Zamościu -

  p. Artur Gontarz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Lubelskim- p. Leszek Kodymowski,  konsultanci ds. wspomagania przedszkoli i szkół: p. Maria Winiarska, p. Joanna Kaczebura i p. Weronika Kołtun.

           Jeszcze raz gratulujemy Elizie i życzymy, aby rozwijała swoje zdolności matematyczne. Dziękujemy również panu Januszowi Ożga za dowóz do Zamościa.

   

  Joanna Hałasa

strona: