• Dzień kolorowy w naszej szkole.
          • Dzień kolorowy w naszej szkole.

          •             26 października obchodziliśmy w naszej szkole dzień kolorowy. Przebiegał on pod hasłem: „Kolory jesieni”.  Dla uczniów i nauczycieli była to okazja do zabawy w kolory i prezentację jesiennych stylizacji. Wśród społeczności szkolnej  dominowały kreacje w kolorach brązu, żółci, pomarańczy, czerwieni.  Obchodom tego dnia towarzyszyła kawiarenka, którą zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z Radą Rodziców. Wszystkim, którzy włączyli się do zabawy oraz Rodzicom, którzy wsparli działania SU serdecznie dziękujemy.

            Samorząd Uczniowski

        • „W magicznym świecie wierszy Jana Brzechwy”
          • „W magicznym świecie wierszy Jana Brzechwy”

          • 26 października w Zespole Szkół Publicznych w Suścu odbyła się XIV edycja Gminnego Turnieju Sztuki Recytatorskiej „W magicznym świecie wierszy Jana Brzechwy”. Naszą szkołę reprezentowali: Maja Koper, Karolina Leleń, Zofia Sienkiel, Antoni Kolbus, Fabian Burda, Marcel Zawiślak, Rozalia Tabała, Hubert Kuczyński i Kuba Kusiak.

            W kategorii przedszkole I miejsce za recytację wiersza „Samochwała” zdobyła Zofia Sienkiel.

            W kategorii klas 2-3:

            • I miejsce za recytację wiersza „ Zapałka” uzyskał Kuba Kusiak z klasy 3
            • II miejsce za recytację wiersza „ Smok” zdobyła Rozalia Tabała z klasy 2
            • wyróżnienie za recytację wiersza „ Arbuz” przyznano Hubertowi Kuczyńskiemu z klasy 2.

            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo nagrodę książkową.

            Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo gratulujemy odwagi i sukcesów.

            Uczestnicy konkursu zostali przygotowani przez p. Małgorzatę Łasochę, p. Wiesławę Biszczanik, p. Agnieszkę Kozak i p. Joannę Hałasę.

            Joanna Hałasa

        • Rajd pieszy klasy 8 - "Szkoła Pamięta".
          • Rajd pieszy klasy 8 - "Szkoła Pamięta".

          • 25 października klasa 8 z wychowawcą udała się pieszo do Kamieniołomu w Nowinach. Trasa wiodła przez malownicze tereny leśne a naszą przewodniczką została Maja, która "skrótami" zaprowadziła nas do celu naszej wędrówki. Czas spędzony przy ognisku szybko nam upłyną a pieczone kiełbaski dodały nam sił na drogę powrotną. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.

            Rajd był okazją do włączenia się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Odwiedziliśmy MPN w Majdanie Sopockim oraz Błudku gdzie zapaliliśmy znicze.

            Serdecznie dziękujemy P. Dariuszowi Świstowi za przygotowanie ogniska.

            Piotr Iwanicki

             

        • Gra terenowa w Łosińcu.
          • Gra terenowa w Łosińcu.

          • 23 października klasa 8 wzięła udział w grze terenowej pod hasłem „Rozszyfruj to...”..  Rozgrywki miały charakter edukacyjny, rozwijały aktywność fizyczną, a przede wszystkim chęć odkrywania tajemnic. Uczniowie musieli wykazać się  orientacją w terenie bez użycia telefonów, kompasów, a tylko z użyciem mapki i wykonać różne zdania, np. z matematyki, języka polskiego. Na koniec należało się wykazać ogólną wiedzą rozwiązując test. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy II miejsce.

            Na zakończenie gry zebraliśmy się przy wspólnym ognisku z kiełbaskami i gorącą herbatą, podzieliliśmy się wrażeniami z tego przedsięwzięcia.

            Był to udany dzień, połączenie nauki z zabawą i rywalizacją.

            Piotr Iwanicki

          • Jubileusz 50-lecia Gminy Susiec

          • W dniu 29 września 2023r. odbył się jubileusz 50 lecia Gminy Susiec. Emilia Tabała uczennica klasy siódmej reprezentowała Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Majdanie Sopockim Pierwszym. W jej wykonaniu publiczność wysłuchała utwór Marka Grechuty pt. ,, Wolność". Atmosfera skupienia, powagi towarzyszyła wykonaniu piosenki. Gromkie brawa przypieczętowały profesjonalny występ Emilki.

        • Dzień Edukacji Narodowej.
          • Dzień Edukacji Narodowej.

          • 13 października (w piątek) obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie przygotowali dla swoich nauczycieli niespodziankę – akademię, podczas której przypomniano kilka istotnych faktów na temat Komisji Edukacji Narodowej, obchodzącej  w tym roku okrągły jubileusz 250 –lecia powołania jej uchwałą sejmową                    do życia.

            Miało to miejsce dokładnie 14 października 1773 roku. Jej pierwsza nazwa brzmiała: Komissyja nad edukacją młodzi narodowej szlacheckiej dozór mająca. Stanowiła ona najwyższy organ państwowy sprawujący zwierzchnictwo nad szkolnictwem w Polsce, powołany przez sejm i przed nim odpowiedzialny. Ustawa sejmowa oddawała Komisji pod opiekę troskę o wychowanie młodzieży szlacheckiej i zarząd szkół publicznych.

            Następnie wierszem i piosenką uczniowie uczcili swoich nauczycieli. Podczas koncertu życzeń przekazali pedagogom oraz pracownikom obsługi najserdeczniejsze życzenia płynące prosto z głębi wdzięcznych serc i dedykowali im kolejne piosenki wyśpiewane przez wokalnie utalentowanych uczniów naszej szkoły. Zwieńczeniem uroczystości było przekazanie na ręce Pani Dyrektor Teresy Hałasy słodkiego upominku  w postaci tortu ufundowanego przez  Samorząd Uczniowski.

            Również Rada Rodziców pamiętała o nauczycielach i ufundowała dla nich poczęstunek  w postaci „góry” słodyczy oraz kawy.

            Nad przygotowaniem uroczystości czuwała Pani Anna Wilczyńska – opiekun Samorządu Uczniowskiego, a piękną dekorację na tę okazję wykonała Pani Joanna Hałasa.

            Anna Wilczyńska

             

        • Harcerska gra terenowa.
          • Harcerska gra terenowa.

          • Korzystając z pięknej, jesiennej pogody Bursztynki wzięły udział w grze terenowej. Podczas 2 godzinnej gry na terenie Majdanu patrole wykonały, aż 7 zadań by dotrzeć do mety. Harcerze sprostali takim zadaniom jak rozszyfrowywanie wiadomości, puzzle czy odwzorowanie zdjęcia. Ostatnim miejscem w naszej grze był pomnik poświęcony poległym w walkach z hitleryzmem, gdzie harcerze zapalili znicze. Ogromne podziękowania kieruję do druhny Korneli Pakuła i jej punktowych za przygotowanie gry oraz czuwanie nad jej przebiegiem.

            phm.Katarzyna Koper

        • Laptop dla ucznia.
          • Laptop dla ucznia.

          • 4 października 2023 roku uczniowie klasy 4 naszej szkoły otrzymali laptopy w ramach rządowego projektu „Laptop dla ucznia”. Celem programu jest stałe rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli poprzez zapewnienie im sprzętu komputerowego. Pani Dyrektor Teresa Hałasa powitała gości: Wójta Gminy Susiec Pana Zbigniewa Naklickiego, Panią Barbarę Mielniczek, inspektora do spraw oświaty,  Rodziców uczniów klasy czwartej oraz chyba najbardziej zainteresowanych i poekscytowanych czwartoklasistów. Pani Dyrektor zwróciła się do uczniów, że jak powiedział Beniamin Franklin „Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski”, to teraz będą mogli dzięki temu przedsięwzięciu rozwijać swoje pasje  i zainteresowania. Laptopy, które otrzymało 24  uczniów klasy 4,  są osobistym narzędziem do nauki oraz rozwijania pasji i zainteresowań zarówno w szkole, jak i w domu.

            Agata Kudełka

        • Rajd pieszy klas V i VI po Suścu.
          • Rajd pieszy klas V i VI po Suścu.

          • 28 września uczniowie klasy 5 i 6 wybrali się na rajd pieszy do Suśca pt. " cudze chwalicie swego nie znacie". Rajd ten odbył się z okazji Dnia Chłopaka ale także było świetną okazją do integracji obydwu klas. Najpierw autobusem pojechaliśmy do Suśca aby tam niebieskim szlakiem przejść do największego wodospadu na Roztoczu - wodospadu "Jelonek". Poranny spacer świetnie nam zrobił i wszyscy z ogromnym apetytem zjedliśmy pizzę w restauracji "Angolo di pino". Następnie poszliśmy do parku im. Chęcińskiego i pod figurę Kargula i Pawlaka - tam skanowaliśmy kody QR, które zostały przygotowane w ramach projektu "Podróże z kulturą po Gminie Susiec". Do Majdanu wróciliśmy zadowoleni bo pogoda i atmosfera dopisała. Dziękujemy p. Angelice Szczogryn za opiekę podczas rajdu. 

                                                                                                                                                              Katarzyna Koper

                                                                                                                                                              Urszula Kubacka

        • Cudaki-Ziemniaki.
          • Cudaki-Ziemniaki.

          • 8 października w Nowinach podczas lokalnej uroczystości Święta Pieczonego Ziemniaka został podsumowany konkurs plastyczny „ Cudaki- ziemniaki” , którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Suścu. Grupa „ Smerfy” wzięła aktywny udział w przygotowaniu prac konkursowych. Organizatorzy wręczyli wszystkim uczestnikom konkursu nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. W grupie sześciolatków jury przyznało następujące nagrody:

            Julia Darda- I miejsce

            Agata Holweg- I miejsce

            Antoni Kolbus- I miejsce

            Jakub Neć- I miejsce

            Hanna Łasocha- II miejsce

            Zuzanna Ożga- II miejsce

            Kornelia Szczogryn- II miejsce

            Dawid Bil- III miejsce

            Karolina Górnik- III miejsce

            Laura Trześniowska- III miejsce

            Dawid Muca (klasa 2)  -III miejsce

            Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy.

            Wiesława Biszczanik

        • Pieszy rajd klasy 4.
          • Pieszy rajd klasy 4.

          • Korzystając z prawie letniej pogody klasa 4 wybrała się na rajd klasowy do Nowin. Podziwiając osobliwą przyrodę naszego Roztocza spacerkiem udaliśmy się do Nowin na ognisko przygotowane przez rodziców. Oczywiście najważniejszym punktem było pieczenie kiełbasek oraz wspólna zabawa na świeżym powietrzu. Po bardzo aktywnym ognisku przyszła pora, aby wracać do szkoły.

            Serdecznie dziękujemy rodzicom uczniów p. Joannie Biszczanik, i p. Monice Biszczanik, które przygotowały ognisko i zabawy i  p. Monice Pogudz i p. Marii Magdziak za opiekę  w czasie drogi. Dziękujemy także państwu Edycie i Szymonowi Koprom za napoje na drogę, które dodały energii w czasie drogi.

                                                                                                                      Agata Kudełka

        • Konkurs poezji patriotycznej.
          • Konkurs poezji patriotycznej.

          • 21 września br. w bibliotece Gminnego Ośrodka  Kultury w Suścu odbył się I etap konkursu recytatorskiego poezji patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowało 9  uczniów. Celem konkursu było m.in.  uczczenie pamięci ofiar września 1939 r. oraz kształtowanie u dzieci i młodzieży postaw patriotycznych poprzez rozwijanie poczucia przynależności społecznej.

            Do konkursu przystąpiło 64 uczniów ze szkół z terenu gminy Susiec.

            W kategorii klas I-II wystąpili: Michał Czarnecki i Rozalia Tabała. W kategorii III – IV: Miłosz Byra,  kolejnej - V-VI: Maja Zawiślak, Jagoda Czarnecka, Magdalena Kuczyńska, Nina Holweg i Anita Brodowska, a w kategorii klas VII – VIII: Aleksandra Mazur.

            Rozalia Tabała zdobyła w swojej kategorii I miejsce i zakwalifikowała się do II etapu, Michał Czarnecki zdobył II miejsce, Miłosz Byra - II,  Nina Holweg – III,  Aleksandra Mazur – III. 

            Nagrodzeni i wyróżnieni recytatorzy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i podziękowania za udział.

             

            Anna Wilczyńska