Archiwum
PROGRAM DOBRY START
Pielgrzymka klasy trzeciej.
5 czerwca 218r. uczniowie klasy 3 SP pojechali na wycieczkę do Kalwarii Pacławskiej. Pielgrzymkę zorganizował ks. proboszcz Krzysztof Śniosek. Najpierw trzecioklasiści zatrzymali się w Arboretum w Bolestraszycach, gdzie obejrzeli niezwykle urokliwy ogród dendrologiczny, przyogrodowe muzeum oraz pasiekę. Następnie klasa trzecia wyruszyła w dalszą drogę, do Kalwarii Pacławskiej. Na miejscu czekała na uczniów niemalże wspinaczka wysokogórska. Dzieci z trudem wspinały się po wysokiej i stromej górze porośniętej drzewami, aby wreszcie dotrzeć do kapliczki św. Marii Magdaleny, gdzie wszyscy się pomodlili. Z góry można było podziwiać wspaniałe widoki, nie tylko polskiej , ale i ukraińskiej ziemi. Po zejściu z wzniesienia uczniowie założyli alby i udali się na Mszę Św. w Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej , którą sprawował ks. Krzysztof. Po Mszy Św. odbyło się krótkie spotkanie z ojcem franciszkaninem, który opowiedział o Matce Bożej Kalwaryjskiej, która słucha modlitw ludzi z całego świata. Po godzinie czternastej trzecioklasiści udali się na obiad. Po obiedzie uczniowie mieli czas na zakupienie pamiątek. W drodze powrotnej wycieczka zatrzymała się dwa razy: w Przemyślu, żeby skosztować lodów włoskich oraz aby nabrać wody z cudownego źródełka w przydrożnej piwniczce. Była godzina 18.20, gdy wszyscy szczęśliwie dotarli do domu. Małym pielgrzymom bardzo podobała się wyprawa.
Relację przygotowali uczniowie klasy 3:
Maja Łasocha i Bartłomiej Łach
Dziękujemy rodzicom uczniów klasy 3 za zapewnienie opieki nad dziećmi podczas pielgrzymki. Opiekę nad uczniami pełniły panie: Małgorzata Ćwiek, Małgorzata Góra, Marta Litwin, Marta Łach, Agnieszka Podkowa, Anna Rogowska i Edyta Prostak.
Joanna Hałasa
Ochrona danych osobowych. Obowiązek informacyjny.
Egzamin na kartę rowerową 2018.
Sukcesy Emilki!
Wycieczka Kraków – Zakopane
Wczesnym rankiem 12 czerwca ponad 40- sto osobowa grupa uczniów klas IV, V i VI wraz z nauczycielami P. Urszulą Kubacką, p. Anną Wilczyńską oraz p. Katarzyną Koper i rodzicami p. Janiną Hurkała i p. Martą Głuszek wybrała się na dwudniową wycieczkę do Krakowa i Zakopanego. Naszą wyprawę zaczęliśmy od wizyty w Centrum Jana Pawła II, gdzie mogliśmy zobaczyć płytę nagrobną z grobu Jana Pawła oraz sutannę, w której został nasz Papież postrzelony. W ciszy oddaliśmy także hołd relikwiom świętego Polaka. Następnie wybraliśmy się do Łagiewnik i odwiedziliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Mimo deszczowej pogody realizowaliśmy kolejny punkt programu naszej wycieczki – zwiedziliśmy Królewski Zamek na Wawelu oraz Rynek Główny. Pełni wrażeń wyjechaliśmy w kierunku Zakopanego zatrzymując się w Sanktuarium Matki Boskiej Gaździny Podhala w Ludźmierzu. Późnym popołudniem dostaliśmy do miejsca noclegowego. Zjedliśmy późny obiad i zakwaterowaliśmy się.
Mimo przedłużonej ciszy nocnejJ następnego dnia rano zjedliśmy śniadanie i ruszyliśmy w góry. Żwawym krokiem przemierzyliśmy Dolinę Strążyską dotarliśmy do wodospadu Siklawica. Po krótkim postoju wróciliśmy do Zakopanego. Korzystając z okazji pobytu w Zakopanym odwiedziliśmy Sanktuarium na Krzeptówkach. Poznaliśmy historię tego niezwykłego kościoła oraz zwiedziliśmy jego obejście. Ostatnim punktem wycieczki były długo wyczekiwane zakupy. Zmęczeni ale bardzo zadowoleni dotarliśmy do Majdanu późnym wieczorem.
Serdecznie dziękujemy rodzicom uczniów klasy IV p. Janinie Hurkała oraz p. Marcie Głuszek za udział w naszej wycieczce.
Katarzyna Koper
Harcerska nocka w szkole.
Z 8 na 9 czerwca w naszej szkole odbyła się harcerska nocka. Po zakwaterowaniu oraz apelu rozpoczynającym odbyły się bardzo ciekawe zajęcia pierwszej pomocy poprowadzone przez Pana Piotra Iwanickiego. Pan Piotr w bardzo obrazowy i ciekawy sposób przedstawił zasady postępowania w przypadku złamań, omdleń, skaleczeń oraz utraty przytomności. Harcerze bardzo aktywnie włączyli się w te zajęciach chętnie biorąc udział w symulowanych sytuacjach. Najważniejszym punktem tych zajęć było przeprowadzenie resuscytacji. Na wcześniej przygotowanych fantomach każdy harcerz mógł spróbować masażu serca. Za przeprowadzone zajęcia podziękowaliśmy Panu Piotrowi harcerskim okrzykiem oraz słodkim upominkiem. Kolejnym punktem programu naszej nocki był quiz Kocham Cię ZHP przygotowany przez druhny Martynę Kusiak i Sandrę Działa. Nasze druhny bardzo się napracowały i przygotowały ten quiz w każdym szczególe. Pozostali uczestnicy nocki wzięli udział w tej świetnej formie harcerskiej zabawy. Naszą nockę zakończyliśmy patriotycznym śpiewaniem przy świeczowisku. Była to bardzo ważna część naszego spotkania ponieważ wpisana była w realizację projektu Ku Niepodległej.
Nasza nocka szybko się nie zakończyła ponieważ dalsza cześć to były zajęcia w zastępach, które trwały bardzooooooooooooooo długo. Trochę niewyspani ale pełni pozytywnych emocji i wrażeń wróciliśmy do domów następnego dnia.
Serdecznie dziękujemy Paniom Urszuli Kubackiej oraz Barbarze Piwko za obecność na naszej harcerskiej imprezie.
Katarzyna Koper
Powiatowy konkurs recytatorski „W krainie wierszy”
Interpretacja wiersza Marii Konopnickiej „Sposób na laleczkę” przyniosła Ninie Holweg zwycięstwo w powiatowym konkursie recytatorskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Lubelskim.
Sześcioletnia Nina w swej kategorii wiekowej miała 10 uczestników.
Do konkursu dziewczynkę przygotowywała wychowawczyni – Dorota Dziurbas.
Gratulujemy!
Wycieczka do Piccolandu.
Dnia 13 czerwca 2018 r. przedszkolaki(czterolatki i pięciolatki) udały się na wycieczkę do sali zabaw " Piccoland" w Józefowie. Przez dwie godziny korzystały z licznych atrakcji – zjeżdżalni, basenów z piłeczkami, tuneli, torów przeszkód. W kolorowej i pełnej atrakcji sali każdy znalazł dla siebie miejsce, gdzie mógł poskakać i ,,pofikać''. Mogły również do woli bawić się najróżniejszymi zabawkami rozwijającymi twórczą aktywność. Uwagę chłopców przykuły samochody, na których wspaniale sprawdzili się w roli kierowców. Następnie udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie. Pani bibliotekarka miło nas przyjęłai opowiedziała historię powstania obecnej biblioteki. Dzieci miały okazję obejrzeć wystawę obrazów i zobaczyć wyposażenie biblioteki. Nie zabrakło wspólnej zabawy muzyczno-ruchowej przygotowanej przez panią z biblioteki. Przedszkolakom bardzo podobało się spotkanie i ,,gromkimi’’ oklaskami podziękowali pani . Po udanej zabawie i wizycie w bibliotece nadszedł czas na upragnione lody. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.
Wycieczkę zorganizowały panie: Urszula Mielniczek i Małgorzata Łasocha.
Bardzo dziękujemy paniom: Edycie Jasina, Monice Biszczanik, Małgorzacie Knap, Monice Harasiuk Jowicie Berdzik za pomoc w sprawowaniu opieki nad przedszkolakami podczas wycieczki.Urszula Mielniczek
Spotkanie z wolontariuszkami programu,, PROJEKTOR-wolontariat studencki’’.
Dnia 6 czerwca 2018 roku w grupie pięciolatków gościliśmy mamę i ciocię Lenki Berdzik. Panie obecnie są wolontariuszkami programu ,,PROJEKTOR’’ , którego celem jest aktywizacja dzieci z małych miejscowości. Dlatego też postanowiły przeprowadzić dla dzieci zajęcie z rękodzieła na temat ,, Biżuteria tęczą malowana”. Na początku zajęcia przedszkolaki poznały i utrwaliły nazwy elementów biżuterii. Następnie z tych elementów miały wykonać kolczyki dla swoich mam. Zajęcie przebiegało w miłej i twórczej atmosferze. Oczywiście zabawa z koralikami okazała się dla dzieci wspaniałym doświadczeniem, dającym wiele radości i satysfakcji z wykonanej pracy .
Bardzo dziękujemy Paniom: Patrycji Sadło i Jowicie Berdzik za wspaniałe zajęcieJ
Urszula Mielniczek
Konkurs recytatorski "W Krainie Wierszy". 08.06.2018
Dzień Dziecka.
Uroczystość Patronki Szkoły Marii Konopnickiej.
8 czerwca odbył się się apel poświęcony patronce szkoły podstawowej - Marii Konopnickiej.
Uczniowie zaprezentowali wiersze swojej patronki, która w swojej twórczości bardzo wiele uwagi poświęcała dzieciom. Wysłuchano m.in. wierszy: Tęcza, Zła zima, Niezapominajki, Kukułeczka, Tęczowy duszek czy Zmarzlak.
W związku z rokiem jubileuszu i realizowanym w naszej szkole projektem KU NIEPODLEGŁEJ, nie można było nie wspomnieć o patriotycznej twórczości poetki. Maria Konopnicka napisała wiele wierszy poświęconych ojczyźnie, w których zwracała uwagę na potrzebę pracy dla ojczystej ziemi, walki o nią, przypominała tradycję, wspaniałą przeszłość, ale także wyrażała w nich nadzieję na odzyskanie niepodległości. Uczniowie zaprezentowali m.in. wiersze: Pieśń o domu, Hej, siewacze, A gdy ciebie kto zapyta.
Wyrastają one z umiłowania polskiego ludu i ziemi ojczystej, przenika je głęboki patriotyzm. W podtekstach zawartych w utworach Konopnicka wyraża tragizm niewoli Polaków pod zaborami, jak również nakaz patriotycznej wierności i nadzieję na przyszłe zmartwychwstanie Ojczyzny. Patriotyczny optymizm Marii Konopnickiej najwyraźniej uzewnętrznił się w wierszu Rota, w którym wezwanie do obrony przeciwko pruskim ciemiężcom przekształciła w wizyjną zapowiedź zwycięskiej walki o wolność.
Apel przygotowały panie: Wiesława Biszczanik, Urszula Kubacka, Anna Wilczyńska.
Konkurs literacki "Ku Niepodległej" rozstrzygnięty!
W ramach szkolnego projektu pod hasłem KU NIEPODLEGŁEJ odbył się konkurs literacki na wiersz lub inną formę o tematyce patriotycznej. Jury w składzie: Joanna Hałasa, Wiesława Biszczanik, Anna Wilczyńska i Agata Kudełka postanowiło przyznać następujące miejsca:
I miejsce (ex quo):Kinga Kowalik kl.V,Aleksandra Kowalik kl. VI,Patrycja Kawa VIIa
II miejsce - Michał Makochon kl. VIIa
III miejsce - Natalia Kowalska kl. VIIb
Pozostali uczestnicy –Martyna Kusiak kl.VIIa, Dagmara Syty kl. II gimnazjum, Zuzanna Zawiślak kl.V, Aleksandra Komadowska kl. VI, Katarzyna Jasina kl. VIIb, Kamila Ostasz kl. V – otrzymali wyróżnienia. Ponadto każdy, kto popróbował swoich sił na niwie literackiej, otrzymał nagrody książkowe i drobne upominki. Cieszymy się, że uczniowie podjęli wyzwanie i ujawnili swoje literackie talenty. Organizatorami konkursu były panie: Agata Kudełka, Krystyna Darda, Anna Wilczyńska
Poniżej prezentujemy utwory zarówno nagrodzone jak i wyróżnione.
Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.
7 czerwca w Lubyczy Królewskiej odbyły się Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Do rywalizacji stanęły nasze dryżyny dziecząt i chłopców w składach - dziewczyny: Katarzyna Jasina, Wiktoria Kołodziejczyk, Paulina Kołodziejczyk, Monika Kołodziejczyk, Martina Wojtkielewicz, Karolina Bondyra, Wiktoria Malec, Martyna Kostur, Klaudia Kolbus,Wiktoria Buczak, chłopcy: Michał Watrak, Patryk Trześniowski, Jonatan Buczek, Michał Makochon, Dawid Hałasa, Sylwester Pakuła, Mateusz Góra, Oskar Jarszak, Jakub biszczanki, Krzysztof Misztal.
Po zaciętej ale sportowej rywalizacji dziewczęta zajęły I miejsce a chłopcy II. Pamiatkowe medale i puchary wręczyli m.in. Starosta Powiatowy - Jan Kowalczyk, Wójt Gminy Susiec - Zbigniew Naklicki, Burmistrz Lubyczy Królewskiej - Tomasz Leszczyński.
Do zawodów mlodzież przygotowali: Marcin Knap i Piotr Iwanicki.
Piotr Iwanicki
Nagrody w "Mimaku" rozdane.
4 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu matematycznego MiMak. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 3 – Eliza Ożga- laureatka. Co setny uczestnik tego konkursu został laureatem. Dla wszystkich laureatów i ich opiekunów uczniowie miejscowej szkoły przygotowali wyjątkowe prezentacje: wokalne, baletowe, taneczne i musztry. Najbardziej emocjonującym momentem i niecierpliwie wyczekiwanym było wręczenie dyplomów i nagród laureatom. Wręczenia nagród dokonali: poseł na Sejm RP – p. Sławomir Zawiślak, dyrektor delegatury zamojskiej Lubelskiego Kuratorium Oświaty -p. Tomasz Zieliński, wicedyrektor delegatury zamojskiej Lubelskiego Kuratorium Oświaty -p. Monika Żur, kierownik LSCDN Oddział w Zamościu -
p. Artur Gontarz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Lubelskim- p. Leszek Kodymowski, konsultanci ds. wspomagania przedszkoli i szkół: p. Maria Winiarska, p. Joanna Kaczebura i p. Weronika Kołtun.
Jeszcze raz gratulujemy Elizie i życzymy, aby rozwijała swoje zdolności matematyczne. Dziękujemy również panu Januszowi Ożga za dowóz do Zamościa.
Joanna Hałasa
Reportaż Wiktorii.
W ramach realizacji projektu " Ku Niepodległej" uczennica klasy II gimnazjum Wiktoria Caryk wzięła udział w konkursie " Historia mojej małej Ojczyzny. Wspomnienia o żołnierzach AK..."
Reportaż, taką formę przekazu wybrała uczennica - został nagrodzony wyróżnieniem przez organizatorów konkursu, czyli Światowy Związek Żołnierzy Armii KrajowejOkręg Zamość.
Trwałym efektem pracy Wiktorii jest poszerzenie zasobów szkoły w pomoce do nauczania historii regionalnej i pogłębienie wiedzy na temat jej bohaterów. Człowiekiem zasługującym na takie miano jest podpułkownik Bronisław Malec ps. "Żegota".Fragment pracy uczennicy będziemy mogli usłyszeć na uroczystym podsumowaniu projektu " Ku Niepodległej"
Krystyna Darda
Bieg 100 km na 100 lat Niepodległości Polski.
W dniu 3 czerwca 2018 roku na terenie powiatu tomaszowskiego odbędzie się sztafetowy "Bieg 100 km naa 100 lat niepodległości Polski". Trasa biegu przebiegać będzie między innymi przez gminę Susiec. W biegu będą uczestniczyć uczniowie naszej szkoły, którzy w parach, niosąc flagę Polski i pochodnię, przebiegną dystans około 16 km: od skrzyżowania obiok dawnej szkoły w Kunkach do szkoły w Suścu. Każda para przebiegnie dystans około 1 kilometra. Wszyscy uczniowie otrzymają certyfikaty, potwierdzające uczestnictwo w biegu.
Informacja dla rodziców dzieci czteroletnich.
Jest jeszcze możliwość zapisana dzieci czteroletnich (urodzonych w roku 2014) do oddziału przedszkolnego "czterolatków". Uczęszczanie dziecka do każdego oddziału przedszkolnego jest BEZPŁATNE.
Więcej informacji można uzyskać w sekretariacie lub telefonicznie: 846654302 w.20.
Archiwum Aktualności