• Wycieczka do Zoom Natury

•

Park Rozrywki Zoom Natury w Janowie Lubelskim, to pierwsze w Polsce centrum interaktywnej edukacji związanej z przyrodą, które łączy funkcje edukacyjne, rekreacyjne, sportowe i wypoczynkowe. 18 września 2019 r. uczniowie kl. III wybrali się na  wycieczkę całodniową do tego parku, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji. W specjalnych laboratoriach edukacyjnych: Laboratorium Główne Zoom Natury, Laboratorium Awifauny i Troposfery, Laboratorium Energii i Recyklingu oraz Laboratorium Runo Leśne nasi wycieczkowicze w beztroskiej zabawie mogli poznać otaczający je świat. Dzięki nowoczesnym środkom przekazu dzieci odkrywały tajniki przyrody. Atrakcją były także zajęcia warsztatowe, podczas których uczniowie  mogli poznać, podziwiać i trzymać na rękach żywe zwierzęta egzotyczne. Po zajęciach odbyło się sprawdzenie co zostało w pamięci, a zostało dużo!!!  Ogromna dawka wiedzy oraz ekscytujące doznania spotęgowały  głód w związku z czym udali się do punktu gastronomicznego na smaczny obiad. Jak na każdym wyjeździe także zaliczyli zakup pamiątek.

Wycieczka do Zoom Natury w Janowie Lubelskim była ciekawą, pouczającą i pełną przygód lekcją przyrody, która zaciekawiła, zainspirowała i pobudziła do działania i samodzielnego poznawania świata.

Składam serdeczne podziękowanie za pomoc w opiece nad uczestnikami podczas wycieczki dla p. L Gąsiorek, p. M. Ćwiek  i p. E. Łasocha.

Wychowawca: C. Burda