• Całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania (800 12 12 12 ) i dedykowany młodym ludziom czat internetowy

•        Zważywszy na sytuację związaną z panującą pandemią koronawirusa oraz wiążącymi się z nią przymusem izolacji, ograniczenia kontaktów, w tym też utrudnionej możliwości uzyskania pomocy psychologicznej, Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychiczny:

• całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12,
            • dedykowany młodym ludziom czat internetowy prowadzony przez profesjonalnych psychologów.

Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.

Z uwagi na obecną sytuację w Ukrainie i przyjęcie do szkół dzieci i młodzieży ukraińskiej Rzecznik Praw Dziecka uruchomił w ramach Dziecięcego Telefonu Zaufania dyżury psychologów w języku ukraińskim i rosyjskim. Przebywający na terenie Polski małoletni z Ukrainy wymagają specjalnych oddziaływań psychologicznych, a także wsparcia informacyjnego, które dzięki dyżurowi psychologa biegle mówiącego w ich ojczystym języku są w stanie otrzymać. Lista dyżurów telefonicznych skierowanych dla dzieci i młodzieży z Ukrainy znajduje się na stronie: www.brpd.gov.pl

• Sukces Mileny Byry  w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Zimowy Przyjaciel Zwierząt”- 2023
          • Sukces Mileny Byry w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Zimowy Przyjaciel Zwierząt”- 2023

• Kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Zimowy Przyjaciel zwierząt” już za nami. Uczestnicy konkursu pokazali, że dokładnie wiedzą jak właściwie pomagać zimą zwierzętom w ich naturalnym środowisku życia. Dowodem na to była  ogromna ilość prac plastycznych, które zostały nadesłane do zamojskiego ZOO. Dnia 09.02.2023r. Komisja Konkursowa spośród 1011 nadesłanych prac, z 96 placówek nagrodziła i wyróżniła  25 autorów. Wśród nich znalazła się praca uczennicy klasy VI – Mileny Byry, która otrzymała I miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Cieszymy się ogromnie, że wreszcie doceniono talent naszej uzdolnionej w tym względzie uczennicy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu jeszcze sukcesów, nie tylko w konkursach plastycznych.

- n-l plastyki: Małgorzata Łasocha

• Brawo! Michał Małka w etapie finałowym "Clickonmaniaca".

• Uczeń klasy VIII Michał Małka zakwalifikował się do etapu finałowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego "Clickonmaniac".  Etap finałowy odbędzie się 20 kwietnia w jednej z zamojskich szkół.

Michałowi serdecznie gratulujemy i dziękujemy, że sławi naszą szkołę sukcesami w konkursach językowych  i oczywiście życzymy dalszych sukcesów .

Uczniowi klasy VI Błażejowi Nizioł także gratulujemy udziału w etapie okręgowym.

szkolny opiekun  konkursu Katarzyna Koper

• Spotkanie z policjantami.

• 15 lutego 2023 roku w szkole odbyły się spotkania z policjantami: starszą aspirant- Wiolettą Myszczyńską z Wydziału Prewencji i aspirantem Mateuszem Walentynem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim. Tematyka spotkania dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym i odpowiedzialności prawnej nieletnich. Pan aspirant Mateusz Walentyn przeprowadził pogadankę w klasie czwartej na temat zachowania się dzieci na drodze i przestrzegania przepisów ruchu drogowego, pani starsza aspirant Wioletta Myszczyńska rozmawiała z uczniami klasy szóstej na temat "zachowania się" dzieci i młodzieży w Internecie.Później odbyło się spotkanie z uczniami klas 4-6, w czasie którego przedstawiciele prawa wytłumaczyli zebranym, jakie konsekwencje grożą tym, którzy nękają swoich kolegów, przezywają, dokuczają, wyśmiewają czy hejtują na forach społecznościowych typu Messenger, FB czy innych.Na koniec każdy z uczestników spotkania otrzymał odblaskową opaskę z logo Komendy Powiatowej w Tomaszowie Lubelskim.

• Zaraszamy do udziału w "Kolorowym tygodniu".

• Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich do udziału w akcji "Kolorowy tydzień". Od poniedziałku (13 lutego) w każdy dzień ubieramy inny kolor.

poniedziałek: biały

wtorek: czerwony - walentynki

środa - niebieski

czwartek - żółty

piątek - zielony

Celem  akcji  jest złagodzenie skutków działania stresu oraz integracja dzieci i młodzieży szkolnej.

Mile widziane ubiory śmieszne.

• Jasełka w Mieszkaniu Chronionym w Ciotuszy Starej.

• W Święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie zwanym Matki Bożej Gromnicznej młodzież naszej szkoły postanowiła pozytywnie odpowiedzieć na zaproszenie wystosowane przez Mieszkanie Chronione w Ciotuszy Starej, a w nim przede wszystkim przez p. Mieczysława Jasinę. Zaproszenie to dotyczyło przedstawienia jasełek dla wspólnoty tamtejszych pensjonariuszy. Są to osoby starsze, doświadczone życiowo, po różnorodnych przejściach, których wiara jednak jest żywa i ochoczo reagowała na naszą obecność. Była to zatem okazja do obustronnego ubogacania. Mieszkańcy tamtejszego domu cieszyli się tym sposobem przedstawiania wiary przez młodych ludzi, a nasza młodzież patrząc na tych schorowanych, cierpiących ludzi uczyła się powagi życia.

ks. Mariusz Lasota