- O mnie
- Wspomaganie rozwoju dziecka
- PLAN PRACY PEDAGOGA SZKOLNEGO
- GODZINY PRACY
- Rola i zadania pedagoga szkolnego
- Informacja dla uczniów
- Informacja dla rodziców
- Mikołaj w szkole !
- Spotkanie z funkcjonariuszami Policji.
- Wizyta w Fitness Studio Larafit w Tomaszowie Lubelskim.
- Mikołajki 2019
- POZNAJEMY ŚWIAT ZAWODÓW OD KUCHNI
- Przeciw przemocy i dopalaczom.
- Wyniki Mikołajkowego Konkurs Plastycznego „Św. Mikołaj w moich oczach”.
- Mikołajki 2020.
- Moja kartka walentynkowa
- Podsumowanie projektu w kl. V pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej „Ja w społeczeństwie. Jak mogę zmienić świat?”
- Uwaga Konkurs! 10 październik Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego Konkurs dla klas I-VIII.
- Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.
- Miedzynarodowy Dzień Mediacji.
- Konkurs w ramach „Ogólnopolskich Dni Rzucania Palenia” rozstrzygnięty!
- Mikołajki 2021
- Walentynki - 14 luty.
- Podsumowanie projektu w kl. IV pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki „Mistrzowie planowania. Jak zrealizować pomysł”?
- Mikołajki 2022
- Walentynki 2023.
- Wycieczka do Warszawy.
- Podsumowanie projektu pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki „Ja w relacjach. Jak zrozumieć siebie i innych?”
- Ach ten Św. Mikołaj...
- Walentynki 2024.
- Wycieczka do Krakowa.
O mnie
Jestem pedagogiem szkolnym od 14 lat. Pełnię również funkcję nauczyciela specjalisty terapii pedagogicznej oraz oligofrenopedagoga. Pracując z dziećmi nauczyłam się wytrwałości, uśmiechać bez powodu, osiągać rzeczy, które wydają się być nieosiągalne.
ZASADY PEDAGOGICZNE OBOWIĄZUJĄCE PEDAGOGA SZKOLNEGO
Zasada dyskretności opieki, która wynika z prawa dziecka do godności osobistej i wynika ze szczególnej właściwości okresu dojrzewania jaką jest nadwrażliwość na naruszenie prywatności. Pedagog zawsze stara się być taktowny, unika ostentacyjnego udzielania pomocy, okazywania litości, by nie zawstydzić lub upokorzyć.
Zasada odpowiedzialności za pełny rozwój każdego ucznia, bo każde dziecko jest najwyższą warością.
Pedagog stara się poznać indywidualne możliwości każdego ucznia, jego warunki rodzinne, społeczne i wiedzę tę wykorzystuje organizując proces wychowania.
Zasada ufności opiekuńczej, która wynika z konieczności wzbudzania w uczniach przeświadczenia, że pedagog jest tą osobą, u której zawsze znajdą wsparcie i pomoc. Pedagog stara się, żeby uczniowie widzieli w nim przyjaciela, do którego maga się zwrócić w każdej sprawie.
Zasada podmiotowości ucznia, która wynika z założenia, że dziecko jest podmiotem wszystkich działań. Pedagog stara się wyrabiać u uczniów poczucie odpowiedzialności za siebie i swoich kolegów.
Zasada bezwzględnej walki z zagrożeniami rozwoju uczniów. Rola pedagoga wymaga ogromnego wyczulenia na wszelkie nieprawidłowości, wypaczenia i deformacje zarówno w życiu szkolnym jak i najbliższym środowisku uczniów.