- Konkurs recytatorski im. Tomasza Zamoyskiego
- Sukces naszych uczennic w finale Konkursu Recytatorskiego im. Tomasza Zamoyskiego
- Wyjazd do teatru
- Obchody Święta Niepodległości
- Finał konkursu ortograficznego ŻAK 2016
- Wycieczka do Rzeszowa
- Kryteria oceniania dla klas IV-VI SP
- Moje przedmioty
- Kryteria oceniania dla klasy 7
- Narodowe Czytanie Przedwiośnia
- Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
- Wyjazd do kina na film "Dywizjon 303".
- Wycieczka do Wrocławia.
- Balladyna Juliusza Słowackiego na szkolnej scenie.
- Kryteria oceniania dla klasy 8
- Obchody 100-lecia Polski Niepodległej – podsumowanie projektu.
- Warsztaty profilaktyczno – rozwojowe dla uczniów klasy VI- VIII I III gimnazjum
- Wyjazd do TDK-u na widowisko słowno- muzyczne pt: „Mikołajek” .
- XVII EDYCJA KONKURSU PIOSENKI Z WIOSENNĄ NUTKĄ
- IV Przerwa na czytanie.
- Osiem nowel na 8. Narodowe Czytanie.
- Gala finałowa konkursu o życiu i twórczości Marii Konopnickiej w Trybunale Koronnym w Lublinie.
- Narodowe Czytanie Balladyny.
- Wycieczka do Nowin klasy 4.
- Literacki konkurs mikołajkowy rozstrzygnięty!
- Sukcesy naszych uczennic w konkursie IPN!
- Mamy stypendystkę Marszałka Województwa Lubelskiego !
- Konkurs recytatorski poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego rozstrzygnięty!
- Wycieczka do Lublina i Kozłówki.
- X Narodowe Czytanie.
- Wyjazd do kina z okazji Dnia Chłopaka
- List do taty.
- I etap Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Tomasza Zamoyskiego.
- Dzień Języka Ojczystego.
- Wycieczka do Warszawy.
- 2022 rok – Rokiem Romantyzmu Polskiego.
- Zaelektryzowani klasy 4-8.
- Narodowe czytanie 2022.
- OBCHODY ROKU MARII KONOPNICKIEJ – PATRONKI NASZEJ SZKOŁY
- Dzień Języka Ojczystego.
- XIX edycja Gminnego Konkursu Piosenki Wiosenno- Letniej „Z wiosenną nutką” za nami…
- Kryteria oceniania i dostosowań wymagań dla uczniów z SPE
- Konkurs recytatorski – „Papież w naszych sercach – Jan Paweł II”.
- Wycieczka do Torunia, Trójmiasta i Malborka.
- Święto patronki naszej szkoły – Marii Konopnickiej
- Jubileuszowa – XX edycja konkursu „Z wiosenną nutką” za nami...
Wycieczka do Wrocławia.
W dniach 02 -05 października starsi uczniowie naszej szkoły wybrali się na interesującą i pełną niezapomnianych wrażeń wycieczkę do Wrocławia oraz inne malownicze zakątki Dolnego Śląska. Pierwszy dzień częściowo upłynął w podróży, gdyż – aby dotrzeć do celu – należało pokonać odległość ponad 500 km. Po dotarciu na miejsce uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzili miasto podziwiając jego najciekawsze obiekty – Halę Stulecia, Ostrów Tumski, ruchomą szopkę w kościele św. Jana, starą halę targową, budynki uniwersyteckie oraz Rynek. Wrocław zachwycił wszystkich swoim niezwykłym usytuowaniem, wszak miasto położone jest na wyspach poprzecinanych Odrą i jej licznymi odnogami. Ponad tymi rzecznymi przeszkodami wybudowano wiele mostów, z których jeden wydał się uczniom szczególnie interesujący – most zakochanych z charakterystycznymi kłódkami – symbolami wiecznej miłości.
Drugi dzień również obfitował w mnóstwo wrażeń. Po śniadaniu wszyscy udali się do Kudowej Zdroju, a dokładnie do Czermnej, gdzie znajduje się niezwykła i jedyna w swoim rodzaju Kaplica Czaszek. Po wysłuchaniu historii powstania i obejrzeniu tego miejsca, uczniowie wyruszyli w dalszą drogę, której celem było Skalne Miasto w Andrspach w Czechach. Przejście trasą turystyczną zajęło niespełna 3 godziny. Podczas spaceru można było podziwiać różnorodne formy skalne utworzone przez naturę w wapieniu w ciągu milionów lat. Dodatkową atrakcją był rejs po skalnym jeziorze położonym ok. 400 m. n.p.m.
Kolejny dzień upłynął pod znakiem wyprawy na Wielką Sowę, która jest najwyższym szczytem Gór Sowich. Wszyscy dzielnie go zdobyli, choć nie było łatwo –należało pokonać wysokość 1014 m n.p.m. Ale trud się opłacił, gdyż widoki, które można było ujrzeć z góry, zapierały dech w piersiach. Panorama Sudetów oglądana z wieży widokowej zachwyciła wszystkich bez wyjątku. Zejście z góry nie było już takie trudne, a na dole czekała na nas kolejna atrakcja – zwiedzanie Sztolni Walimskich. Jest to niezwykły obiekt militarny z czasów II wojny światowej. Przewodnik opowiadał uczniom o przeznaczeniu tego ponurego miejsca i ciężkiej pracy więźniów, którzy wykuwając w twardej skale korytarze przy znikomych porcjach żywnościowych, umierali z głodu i wycieńczenia. W drodze powrotnej do miejsca noclegowego czekała na uczniów jeszcze jedna atrakcja – wizyta w pijalni wód w uzdrowisku Kudowa Zdrój i spacer po parku zdrojowym.
Ostatni dzień wycieczki był także trudnym wyzwaniem. Wraz z przewodnikiem górskim uczniowie pokonywali dwie trasy turystyczne w Górach Stołowych. Pierwsza z nich wiodła między Błędnymi Skałami i nie była tak forsowna jak wspinanie się na kolejną górę – Szczeliniec Wielki. Aby zdobyć szczyt, należało pokonać ok. 500 kamiennych schodów. Jednak trud się opłacił. Niezwykłe formy skalne i widok z góry zrekompensował uczniom zmęczenie, jakiego doznali podczas wspinania się na wysokość 919 m n.p.m. Był to ostatni punkt programu czterodniowej wycieczki do Wrocławia i w Sudety. W tych dniach pogoda szczególnie była dla uczniów łaskawa – nie padało, a słoneczna pogoda zapewniała przejrzystość powietrza i pozwalała cieszyć oko pięknymi widokami Gór Sowich i Gór Stołowych.
Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu pełniły panie: Anna Wilczyńska, Urszula Kubacka, Małgorzata Łasocha i Barbara Piwko.