- Konkurs recytatorski im. Tomasza Zamoyskiego
- Sukces naszych uczennic w finale Konkursu Recytatorskiego im. Tomasza Zamoyskiego
- Wyjazd do teatru
- Obchody Święta Niepodległości
- Finał konkursu ortograficznego ŻAK 2016
- Wycieczka do Rzeszowa
- Kryteria oceniania dla klas IV-VI SP
- Moje przedmioty
- Kryteria oceniania dla klasy 7
- Narodowe Czytanie Przedwiośnia
- Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
- Wyjazd do kina na film "Dywizjon 303".
- Wycieczka do Wrocławia.
- Balladyna Juliusza Słowackiego na szkolnej scenie.
- Kryteria oceniania dla klasy 8
- Obchody 100-lecia Polski Niepodległej – podsumowanie projektu.
- Warsztaty profilaktyczno – rozwojowe dla uczniów klasy VI- VIII I III gimnazjum
- Wyjazd do TDK-u na widowisko słowno- muzyczne pt: „Mikołajek” .
- XVII EDYCJA KONKURSU PIOSENKI Z WIOSENNĄ NUTKĄ
- IV Przerwa na czytanie.
- Osiem nowel na 8. Narodowe Czytanie.
- Gala finałowa konkursu o życiu i twórczości Marii Konopnickiej w Trybunale Koronnym w Lublinie.
- Narodowe Czytanie Balladyny.
- Wycieczka do Nowin klasy 4.
- Literacki konkurs mikołajkowy rozstrzygnięty!
- Sukcesy naszych uczennic w konkursie IPN!
- Mamy stypendystkę Marszałka Województwa Lubelskiego !
- Konkurs recytatorski poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego rozstrzygnięty!
- Wycieczka do Lublina i Kozłówki.
- X Narodowe Czytanie.
- Wyjazd do kina z okazji Dnia Chłopaka
- List do taty.
- I etap Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Tomasza Zamoyskiego.
- Dzień Języka Ojczystego.
- Wycieczka do Warszawy.
- 2022 rok – Rokiem Romantyzmu Polskiego.
- Zaelektryzowani klasy 4-8.
- Narodowe czytanie 2022.
- OBCHODY ROKU MARII KONOPNICKIEJ – PATRONKI NASZEJ SZKOŁY
- Dzień Języka Ojczystego.
- XIX edycja Gminnego Konkursu Piosenki Wiosenno- Letniej „Z wiosenną nutką” za nami…
- Kryteria oceniania i dostosowań wymagań dla uczniów z SPE
- Konkurs recytatorski – „Papież w naszych sercach – Jan Paweł II”.
- Wycieczka do Torunia, Trójmiasta i Malborka.
- Święto patronki naszej szkoły – Marii Konopnickiej
- Jubileuszowa – XX edycja konkursu „Z wiosenną nutką” za nami...
Wycieczka do Torunia, Trójmiasta i Malborka.
W dniach 4-6 października br. uczniowie klas 5 - 8 oraz grupa uczniów ze szkoły w Łuszczaczu uczestniczyli w wycieczce do Torunia, Trójmiasta i Malborka. Program był bardzo bogaty i napięty, więc wyjechaliśmy wczesnym rankiem o godzinie 5.00.
Pierwszym miastem na trasie wycieczki był Toruń, do którego dotarliśmy ok. godziny 13.00. Od razu udaliśmy się do planetarium, gdzie obejrzeliśmy niezwykły podniebny seans. Na ekranie w kształcie kopuły widzieliśmy niebo, a lektor tłumaczył, w którym miejscu znajdują się znane konstelacje gwiezdne. Dowiedzieliśmy się też wielu ciekawych rzeczy o astronomii jako nauce o Kosmosie, o rozwoju tej dziedziny, a także poznaliśmy innych znanych astronomów, którzy, obok Mikołaja Kopernika, zajmowali się zgłębianiem tajemnic Wszechświata.
Po wyjściu z planetarium udaliśmy się na spacer po starym mieście. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o zabytkach miasta Kopernika, zapoznała nas z niektórymi legedami toruńskimi, pokazała nam pomnik flisaka, dom, w którym mieszkał nasz wielki astronom, krzywą wieżę, a na koniec w żywym muzem piernika mieliśmy okazję posłuchać, jak piecze się słynne pierniki, obejrzeć dawne maszyny piekarskie i piece, a potem każdy mógł spróbować swoich sił- zagnieść ciasto i przy pomocy foremki wyciąć sobie z niego ulubiony kształt. Oczywiście po upieczeniu zabraliśmy ze sobą swoje dzieła, aby pochwalić się w domu nowo nabytymi umiejętnościami.
Wizyta w Toruniu była formą uczczenia Roku Mikołaja Kopernika, wszak rok 2023 został ustanowiony przez Sejm RP, w 550 rocznicę urodzin, rokiem naszego wielkiego astronoma, który – jak mówi znane powiedzenie - „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”.
Kolejny dzień także obfitował w wiele atrakcji. Zwiedzaliśmy Trójmiasto. Mimo, iż od rana siąpił deszcz, nie popsuło to naszych humorów. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty na Westerplatte. Pani przewodnik opowiedziała nam historię tego miejsca, wyjaśniła, jaką funkcję ta zachodnia wyspa (bo tak się tłumaczy nazwę Westerplatte) spełniała na początku XX wieku
oraz przedstawiła nam historię bohaterskiej obrony w dniach od 1 do 7 września 1939 roku. Następnie udaliśmy się do centrum Gdańska. Wędrując wąskimi uliczkami gdańskiej Starówki słuchaliśmy z wielkim zainteresowaniem dziejów miasta. W bazylice mariackiej punkutualnie o godzinie 12.00 zobaczyliśmy, jak wielki astronomiczny zegar wybija południe oraz obejrzeliśmy dokładniej dwa ważne dzieła sztuki średniowiecznej – Tablicę Dzisięciorga Przykazań oraz Sąd Ostateczny Memlinga. Bazylika mariacka zadziwiła nas swoim ogromem. Ciekawostką jest fakt, że na jej budowę zużyto ok. 6,5 mln cegieł. Po zwiedzeniu Gdańska pojechaliśmy do Gdyni. Spacerując Nabrzeżem Kościuszkowski przyglądaliśmy się zacumowanym przy nim statkom. Dwa z nich zwróciły naszą szczególną uwagę – statek wojenny ORP „Błyskawica” i żaglowiec „Dar Pomorza”. Odwiedziliśmy również Akwarium Gdyńskie, w którym zgromadzone zostały żywe okazy fauny i flory morskiej. Ostatnim punktem programu w tym dniu był Sopot i jego słynne molo. Jednak szybko zakończyliśmy spacer, ponieważ intensywny deszcz nie pozwolił nam na dłuższy pobyt nad morzem.
Kolejny dzień przywitał nas słońcem. Ostatni dzień wycieczki spędziliśmy w Malborku. Zwiedzanie krzyżackiego zamku zajęło nam ok. 3 godzin. Wędrując za naszymi przewodnikami słuchaliśmy niezwykle interesujących opowieści o zakonie krzyżackim, oglądaliśmy kolejne pomieszczenia, podziwialiśmy ogrom tej budowli, która jest największą tego typu w Europie. Bardzo ciekawa była także wystawa bursztynu i eksponatów wykonanych ze „złota Bałtyku”.
Wycieczka do Torunia, Trójmiasta i Malborka przeszła do historii, ale na pewno dostarczyła mnóstwa pozytywnych wrażeń i emocji, które na długo pozostaną w naszej pamięci.
Wycieczkę zorganizowała Pani Anna Wilczyńska, opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Urszula Kubacka, Małgorzata Knap oraz Anna Rogowska.