Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w nowatorskim projekcie „Internetowy Teatr TVP dla szkół” ,w ramach którego 23 maja 2014r. obejrzeli transmisję na żywo spektaklu pt. „Oskar i Pani Róża” z Teatru Pinokio w Łodzi. Wcześniejsze transmisje odbyły się 16 kwietnia 2014r.- Historia całkiem zwyczajna oraz 14 maja 2014r.- Malutka czarownica. Internetowy Teatr TVP dla szkół to autorski projekt Telewizji Polskiej, którego ideą jest tworzenie dostępu do wydarzeń kulturalnych na wysokim poziomie. Celem projektu jest nie tylko urozmaicenie zajęć szkolnych, ale również zaszczepienie na trwałe w młodych odbiorcach zamiłowania do teatru. Obsługę transmisji kolejnych spektakli prowadził pan Wacław Osuchowski- nauczyciel informatyki.
Archiwum
Dzień Matki i Dzień Dziecka.
Dnia 26 maja 2014 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Mamy i Taty”. Dzieci złożyły życzenia rodzicom, recytowały wiersze, śpiewały piosenki , przedstawiły inscenizacje. Wszyscy uczniowie byli przebrani zgodnie ze swoja rolą. Można było obejrzeć zwierzęta i postacie z bajek. Wszyscy z uwagą obejrzeli inscenizację w wykonaniu uczniów klasy I „Na jagody”. Można też było zobaczyć piękne tańce w wykonaniu dzieci przedszkolnych. Wielki aplauz zebrał „taniec ze wstążką” w wykonaniu dziewczynki sześcioletniej – Oliwii Zub. Wszyscy rodzice byli zachwyceni występami swoich pociech. Dodatkową atrakcją było wręczenie rodzicom własnoręcznie wykonanych prezencików i kolorowych laurek. Nie obyło się bez wzruszeń, niejednej mamie popłynęła łza radości po policzku. Wszyscy uczniowie byli dumni, że w taki piękny sposób mogli podziękować rodzicom za wszelkie dobro. Po części oficjalnej dzieci i rodzice udali się na słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegła w serdecznej atmosferze i na pewno długo pozostania w pamięci dzieci i rodziców. Uczniowie zostali przygotowani przez wychowawczynie: Dorotę Dziurbas, Leokadię Miszczak, Grażynę Malec, Urszulę Mielniczek , Celinę Burdę. Nad całością uroczystości czuwały panie Grażyna Malec oraz Małgorzata Mikuła .
Grażyna Malec
Podsumowanie konkursu –„ Jan Paweł II- Nauczyciel miłości”.
W przededniu kanonizacji drogiego nam Ojca Świętego – Jana Pawła II, podsumowano szkolny konkurs plastyczny - „ Jan Paweł II - Nauczyciel miłości”, którego celem było zainteresowanie uczniów życiem i nauczaniem Ojca Świętego i duchowe przygotowanie do Jego kanonizacji. Na konkurs wpłynęło 36 prac naszych uczniów. Wszyscy trafnie ujęli temat, przedstawiając Jana Pawła II zatroskanego o ludzi chorych, biednych, pokrzywdzonych przez los. Pokazano także piękny gest przebaczenia i miłości papieża wobec niedoszłego zabójcy.
Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: kl. I - III; IV- VI; gimnazjum.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 18 maja- w dniu urodzin Świętego Jana Pawła II.
Oto laureaci klas I - III:
I miejsce: Babiuch Amelia - kl. I
Wawrzusiszyn Natalia - kl. II
II miejsce: Kawa Dominika - kl. II
Zub Dawid - kl. I
III miejsce: Burda Agata - kl. I
Wyróżnienie: Jakubiszak Magdalena - kl. II
Wojtkielewicz Martina - kl. III
Klasy : IV- VI:
I miejsce: Muca Klaudia - kl. VI
II miejsce: Ożga Wiktoria - kl. VI
Wilczyńska Lidia - kl. VI
III miejsce: Wojtkielewicz Katarzyna - kl.IV
Gimnazjum:
I miejsce: Gontarz Karolina - kl. II a
Nagrodę za pracę literacką otrzymała uczennica kl. III b - Knap Katarzyna.
Uczniowie pracowali pod kierunkiem p. Grażyny Malec, p. Urszuli Mielniczek, p. Małgorzaty Łasochy i ks. Krzysztofa Śnioska.
Zgodnie z zapowiedzią – wszystkie prace zostały wyeksponowane na polowym ołtarzu - przy naszym kościele parafialnym i można je było oglądać w Uroczystość Miłosierdzia Bożego – w dniu kanonizacji Ojca Świetego( dzień odpustu parafialnego).
Nagrody ufundował ks. Proboszcz- Krzysztof Śniosek.
Serdecznie wszystkim dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i gratulujemy.
Małgorzata Łasocha.
Festiwal piosenki harcerskiej.
22 maja 2014 roku w Tomaszowskim Domu Kultury odbył się jubileuszowy bo XX Festiwal Piosenki Harcerskiej i Zuchowej. W tym roku nasze „Bursztynki” piosenkami „Bieszczady” i „Pytania Harcerskie” wyśpiewały sobie I miejsce – ależ była radośćJ. Nasz drużynowy słowik – druhna Natalia Żuk zajęła III miejsce piosenkami „Za krótka noc” i „Pożegnalny ton”. Harcerzy, jak zawsze przygotowała dh pwd Katarzyna Koper.
„Szukałem Was, a Wy przyszliście do mnie”
Takie motto przyświecało X edycji konkursu recytatorskiego pod hasłem PAPIEŻ W NASZYCH SERCACH, który odbył się 21 maja 2014r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu. W konkursie wzięło udział 29 uczestników z całej gminy. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów w poszczególnych kategoriach: przedszkole i klasa „0” – Michał Mazur, uczeń z oddziału przedszkolnego pięciolatków; klasy I – III Kinga Kowalik – klasa I, Aleksandra Kowalik – klasa II, Katarzyna Jasina – klasa III; klasy IV – VI Agnieszka Ćmiel – klasa IV; gimnazjum Julita Żuk – klasa I, Katarzyna Ćmiel – klasa IIa. Nasi uczniowie recytowali znakomicie! Na szczególne gratulacje zasłużyli najmłodsi uczestnicy – Michał Mazur zajął III miejsce, natomiast Kasia Jasina w swojej kategorii wiekowej była najlepsza, co zaznaczyły panie z komisji oceniającej. Także pozostali uczniowie zdobyli wyróżnienia lub zajęli czołowe miejsca: Kinga Kowalik i Agnieszka Ćmiel – wyróżnienie, Julita Żuk – II miejsce, Katarzyna Ćmiel – III. Wyróżnieni i nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i pamiątkowe figurki św. Jana Pawła II. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pań D. Dzierbas, G. Malec, U. Mielniczek, C. Burda, A. Wilczyńska i A. Kudełka. Serdecznie gratulujemy uczniom sukcesów!
Agata Kudełka
20 maja 2014r. uczniowie klasy trzeciej i klasy piątej szkoły podstawowej przystąpili do badań sprawdzających umiejętności matematyczne. Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasistów oraz Diagnoza Umiejętności Matematycznych Piątoklasistów rozpoczęły się o godzinie 9.00. Instytut Badań Edukacyjnych przygotował dla uczniów zestawy zadań w dwóch wersjach. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 45 minut. Nad sprawnym przebiegiem OBUTu czuwała pani Celina Burda- wychowawca klasy 3, zaś DUM y w klasie 5- pani Ewa Chudy- nauczyciel matematyki. Wyniki szkoły na tle badań ogólnopolskich ukażą się 23 czerwca 2014r., zaś raport końcowy- w październiku 2014r.
W piątek 16 maja 2014 roku uczniowie klasy II szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią U .Mielniczek i praktykantkami M. Łasocha, B. Mielniczek wybrali się na Kryty Basen do Sosnowego Zacisza w Suścu.
Głównym celem wycieczki było kształtowanie nawyków prozdrowotnych . Brodzik , jacuzzi ,basen to atrakcje z których skorzystali wszyscy uczestnicy. Była to okazja do spędzenia wolnego czasu ze swoimi rówieśnikami z klasy. Nad bezpieczeństwem czuwał Pan ratownik i opiekunowie. Uczniowie po dwugodzinnym, wodnym ,, szaleństwie’ ’jednogłośnie oznajmili ,że takich wyjazdów im brakowało. Mają nadzieję ,że będzie ich coraz więcej!
Urszula Mielniczek
Indywidualne Mistrzostwa Rejonu w Lekkiej Atletyce Hrubieszów - 16.05.2014 r.
Rejonowy etap Indywidualnych Mistrzostw w Lekkiej Atletyce organizowany przez Szkolny Związek Sportowy odbył się w dniu 16.05.2014 r. na obiektach Unii Hrubieszów. Pomimo obaw o pogodę zawodnika sprzyjała aura a przez chmury nieśmiało przebijało się słoneczko, które jeszcze bardziej zagrzewało zawodników do osiągania coraz to lepszych rezultatów.
Występ naszej ekipy przerósł najśmielsze oczekiwania. Nawet optymistycznie nastawieni opiekunowie: p. Tomasza Pilipiec, Sylwester Chudy i Piotr Iwanicki nie spodziewali się takich rezultatów.
Najlepsze wyniki i awans do zawodów wojewódzkich uzyskali:
- II miejsce w biegu na 100 m i tytuł Wicemistrza Rejonu zdobyła Natalia Żuk, która dosłownie o przysłowiowy włos ulegała rywalce z Tomaszowa Lubelskiego
- III miejsce w biegu na 100m po fascynującej walce zajął Michał Kopeć
Największą niespodzianką dla wszystkich był występ naszej dziewczęcej sztafety 4x100 m, która ku zaskoczeniu obserwatorów w znakomitym stylu wywalczyła II miejsce.
W sztafecie pobiegły: Monika Kowalik, Agata Murzacz, Julita Żuk i Natalia Żuk.
Tuz za podium, na najgorszym dla sportowca IV miejscu w skoku w dal dziewcząt, uplasowała się Monika Kowalik a Jarosław Zieliński w finale biegu na 100 m zajął VI miejsce.
Wszystkim naszym uczniom GRATULUJEMY SUKCESU i życzymy „mocy” w zmaganiach wojewódzkich, które odbędą się 28.05.2014 r w Puławach.
Piotr Iwanicki
Uroczystości parriotyczno - religijne w Błudku.
4 maja 2014 odbyła się uroczystość patriotyczno – religijna z okazji 69 rocznicy rozbicia obozu zagłady żołnierzy Armii Krajowej w Błudku. Samorządy uczniowskie gimnazjum i szkoły podstawowej wraz z harcerzami uporządkowali miejsce byłego obozu, zapalili znicze oraz złożyli kwiaty. Dekoracja oklicznościowa wykonana została przez nauczycieli Zespołu Szkół p.Ewę Chudy i p. Katarzynę Koper. Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu zgromadzonych delegacji, z miejsca zbiórki pod Pomnik Żołnierzy Armii Krajowej, który znajduje się na terenie obozowego cmentarza, gdzie odbyła się główna część uroczystości. Następnie harcerze z 29 Drużyny Harcerskiej a także absolwentki naszej szkoły przygotowani przez p. Katarzynę Koper przedstawili część artystyczną prezentując wiersze i piosenki o tematyce wojennej i patriotycznej. Specjalnie na tą okazję został napisany wiersz o Błudku przez panią Teresę Syta. Po odegraniu Hymnu Państwowego przez Orkiestrę Wojskową, otwarcia uroczystości, powitania zaproszonych gości dokonał Wójt Gminy Franciszek Kawa.
W uroczystości tej wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i wojewódzkich oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości. Nie zabrakło również, miejscowych kombatantów z prezesem Koła Rejonowego AK Bronisławem Malcem - uczestnikiem akcji rozbicia Obozu Zagłady w Błudku.
Mszę św. w intencji ojczyzny odprawili ks. Proboszcz Krzysztof Śniosek oraz ks. dr Ryszard Mazurkiewicz. Kpt. Marek Tarańczuk z 3. Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu odczytał Apel Poległych zakończony Salwą Honorową. Następnie wszystkie delegacje przybyłe na tą uroczystość złożyły okolicznościowe wiązanki pod Pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej i oddały honory pomordowanym. Na zakończenie uroczystości ks. Krzysztof Śniosek razem z Wójtem Franciszkiem Kawą podziękowali wszystkim za modlitwę, pamięć i obecność na uroczystości, która świadczy również o naszym patriotyzmie.
pod takim właśnie hasłem odbyła się VI edycja Dnia Europejskiego w naszej szkole.
Jak zwykle w taki dzień – atrakcji było wiele.
Uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej rywalizowali w quizie wiedzy o stolicach i flagach państw europejskich, natomiast uczniowie gimnazjum musieli wykazać się wiedzą na temat UE (państwa założycielskie UE, „Ojcowie” Europy, symbole UE, Polacy w strukturach UE, organy UE i ich siedziby, strefa Schengen, strefa euro, wybory do Parlamentu UE).
Rywalizację wśród uczniów szkoły podstawowej wygrała reprezentacja klasy VI w składzie: Wiktor Bondyra, Wiktoria Ożga i Lidia Wilczyńska, natomiast rywalizację wśród gimnazjalistów wygrała reprezentacja klasy IIb w składzie: Agata Bukała, Karolina Gargol i Natalia Watrak.
Gimnazjaliści, w tym roku pierwszy raz wykonali makiety przedstawiające charakterystyczny dla danego kraju obiekt lub krajobraz.
Komisja oceniająca składała się z zaproszonych gości. W tym roku naszymi gośćmi byli:
Wójt Gminy Susiec – pan Franciszek Kawa,
Przewodniczący Rady Gminy – pan Wiesław Ćmiel,
Kierownik Referatu Oświaty – pan Rafał Kogut,
Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Ewa Gozdek,
Przewodnicząca Komisji Oświaty , Zdrowia , Kultury , Promocji i Turystyki
– pani Kamila Sobolewska,
Kierownik GOPS w Suścu – pani Teresa Kogut,
ks. proboszcz - Krzysztof Śniosek
oraz gospodarze pani dyrektor Barbara Osuchowska
i pani wicedyrektor Joanna Hałasa.
Najwyżej oceniona została makieta przedstawiająca wulkan Etna wykonana przez uczniów klasy IIIb, drugie miejsce zajęła klasa IIb – za makietę brytyjskiej budki telefonicznej, natomiast na miejscu trzecim uplasowały się klasy IIa ( za makietę przedstawiającą zieloną wyspę Irlandia) i IIIa ( za makietę Bramy Brandenburskiej – symbolu Berlina).
Najwięcej emocji wzbudza zawsze rywalizacja w przygotowaniu stołu
z potrawami charakterystycznymi dla kuchni wybranego kraju.
W VI edycji Dnia Europejskiego wyniki tej rywalizacji przedstawiają się następująco:
I miejsce - klasa IIb – stół z Wielkiej Brytanii
II miejsce ex aequo – klasa IV – stół z Belgii
klasa V – stół z Holandii
III miejsce – klasa I – stół z Francji
Wyróżnienie – stół z Danii przygotowany przez klasę VI.
Stół z potrawami charakterystycznymi dla kuchni polskiej przygotowali nauczyciele – polski stół „nie przystąpił” do rywalizacji.
Planowaniem Dnia Europejskiego zajmuje się zespół nauczycieli
w składzie:
Ewa Chudy, Sylwester Chudy i Barbara Piwko, jednak w organizację Dnia Europejskiego zaangażowani są wychowawcy i rodzice, którym serdecznie dziękujemy.
Ewa Chudy
W dniu 14 maja 2014 roku klasa II b pod opieką nauczycieli Sylwestra Chudego i Piotra Iwanickiego udali się na zajęcia terenowe z geografii. Główny cel tych zajęć to poznanie najbliższej okolicy „od podszewki”. Zaplanowane tematy zajęć to praca z mapą, rozpoznawanie form terenu, określanie procesów i czynników rzeźbotwórczych. Uczniowie w czasie wędrówki sprawnie posługiwali się mapą, wypełniali na bieżąco karty pracy, robili odkrywkę glebową i rysowali profil glebowy.
Plany pokrzyżowała nieco niesprzyjająca aura. Z powodu deszczu nie udało się nam dotrzeć do Rezerwatu „Czartowe Pole”. W zamian, pod foliowym namiotem, w Nowinach, odbyły się lekcji geografii w ramach zajęć „Zielonej szkoły”. Uczniowie kończyli wypełnianie kart pracy, przypominali sobie sposoby określania lokalizacji obiektów na mapie, obliczali odległości rzeczywiste na podstawie pomiarów na mapie. Pomimo deszczu rozpaliliśmy ognisko a uczniowie upiekli kiełbaski. Deszcz „na dobre” dopadł nas dopiero w drodze powrotnej, po wejściu do Majdanu Sopockiego Drugiego. Trochę zmokliśmy, ale szybko dotarliśmy do szkoły.
Cele zajęć terenowych zostały zrealizowane. Uczniowie utrwalili sobie wiedzę dotyczącą „Rzeźbiarzy powierzchni Ziemi” oraz zagadnień dotyczących pracy z mapą. Jeszcze bliżej poznali najbliższą okolicę.Sylwester Chudy
Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny
14 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej w Suścu odbył się Pierwszy Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny dla uczniów klas I-III. W konkursie wzięło udział 25 uczniów z pięciu szkół podstawowych naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Szymon Świst –uczeń klasy I ,Aleksandra Kowalik-uczennica klasy II i Sara Wereszczyńska-uczennica klasy III. Laureatami Konkursu Kaligraficznego z naszej szkoły zostali: Aleksandra Kowalik i Szymon Świst.
Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem Pani U. Mielniczek, G. Malec i C. Burdy.
Gratulujemy sukcesów uczniom !
Urszula Mielniczek
Czar poezji polega na tym, że jest ona skrótem myślowym i metaforą i najczęściej marzeniem jeszcze.
Zbigniew Herbert
14 maja br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Aleksandrów odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród uczestnikom VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem Malowane Poezją. Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania poezji oraz jej interpretowania nie tylko słowem, ale także poprzez wrażliwość plastyczną, a zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej zainspirowanej wybranym wierszem.
Na konkurs wpłynęło ponad 900 prac z całej Polski. Były one oceniane w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3 szkoły podstawowej, klasy 4-6 oraz klasy 1-3 gimnazjum. Większość z nich reprezentowała wysoki poziom artystyczny oraz dobre zrozumienie tematu. Komisję konkursową zadziwiła różnorodność wykorzystanych technik plastycznych i poszukiwania literackie.
Jury konkursowe nagrodziło i wyróżniło w trzech kategoriach wiekowych 35 uczestników oraz zakwalifikowało do wystawy prace 18 osób.
Z naszej szkoły wyróżniono uczennicę klasy VI – Lidię Wilczyńską za pracę wykonaną techniką wydrapywanki. Była to ilustracja do wiersza Józefa Czechowicza Na wsi. Natomiast do wystawy zakwalifikowała się praca uczennicy III klasy gimnazjum- Sandry Najdy, będąca ilustracją do wiersza K.K. Baczyńskiego pt. Pocałunek. (również ta sama technika).
Nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody: wydawnictwa PWN, pendrive’y , akcesoria malarskie oraz pamiątkowe dyplomy, a opiekunowie- podziękowania.
Obie prace zostały wykonane pod kierunkiem nauczyciela plastyki - pani Małgorzaty Łasochy.
Anna Wilczyńska
Spotkanie pięciolatków z inspektorem Banku Spółdzielczego w Tomaszowie Lubelskim oddział w Suścu
W ramach zajęć Poznajemy pracę naszych rodziców, 09 maja grupę pięciolatków odwiedziła mama Mai Łasochy. Pani Aleksandra mówiła o funkcjonowaniu banku, zapoznała dzieci z zakresem swoich obowiązków, z bezpiecznym przechowywaniem pieniędzy, opowiadała o sensie i sposobach oszczędzania. Maluchy miały okazję zobaczyć prawdziwe książeczki oszczędnościowe, sposób pakowania monet w banku, zapoznać się z działaniem maszyny do liczenia. Poznały znaczenie słów: kredyt, nominał, banknot, konto bankowe, moneta, przelew, pożyczka, sejf. Rozwinęły też umiejętności w zakresie korzystania z usług bankowych. Przy pomocy naszego gościa próbowały wypełnić podarowanym przez Panią długopisem formularz przelewu, pochwaliły się też znajomością nominałów pieniędzy. Niecodzienne spotkanie było dla dzieci okazją do interesującej zabawy, a zdobyta wiedza i umiejętności ciekawym doświadczeniem.
Dziękujemy Pani inspektor za poświęcony nam czas – pięciolatki z wychowawcą.
Dorota Dziurbas
Konkurs matematyczny MiMaK 2014.
7 maja odbył się konkurs matematyczny MiMaK 2014 na etapie powiatowym. W konkursie uczestniczyło 106 uczniów ze szkół z powiatu tomaszowskiego. Z naszej szkoły w III etapie brało udział czterech uczniów:
Karol Ożga, Magdalena Knap, Krzysztof Misztal, Kacper Dudek.
Do finału zakwalifikowali się Karol Ożga - 28 punktów na 30 możliwych
i Magdalena Knap - 21 punktów na 30 możliwych.
IV etap tego konkursu odbędzie się w Zamościu 4 czerwca.
Życzymy połamania piór!
Opiekun - Celina Burda
Czwórbój Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych– Mistrzostwa Powiatu SZS.
6 maja 2014 roku na obiektach Zespołu Szkół nr 4 w Tomaszowie Lubelskim odbyły się zawody Czwórboju Lekkoatletycznego Szkół Podstawowych. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy w Tomaszowie Lubelskim. Każdy z zawodników musiał wziąć udział w czterech konkurencjach lekkoatletycznych (bieg na dystansie 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 1000 m (ch) i bieg na 600 m (dz).
W zmaganiach młodych lekkoatletów wzięła udział również nasza szkoła ostatecznie zajmując III miejsce w kategorii chłopców i dziewcząt.
W drużynie dziewcząt wystąpiły: Eryka Portka, Agata Momot, Paulina Mazur, Katarzyna Wojtkielewicz, Agnieszka Ćmiel, Sylwia Szwed, Maja Jarszak
Chłopców reprezentowali: Łukasz Szpinda, Dawid Hałasa, Sylwester Burak, Sylwester Pakuła, Hubert Watrak, Adrian Hałasa.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a z zawodów wrócili zadowoleni i bardzo……… zmęczeni.
Już od kilku lat z okazji Dnia Ziemi organizujemy wielkie sprzątanie naszej miejscowości.
W dniu 28 kwietnia, uczniowie szkoły podstawowej zebrali wszystkie śmieci wokół szkoły i zalewu, natomiast uczniowie gimnazjum, w dniu 29 kwietnia uprzątnęli teren przy drogach dojazdowych do Majdanu Sopockiego Pierwszego i Drugiego.
Nad organizacją „sprzątania naszego świata” z okazji Dnia Ziemi czuwały panie Ewa Chudy, Bogusława Ćmiel i Urszula Kubacka
Uczniowie każdej klasy pod czujnym okiem wychowawców, zgromadzili w wyznaczonych miejscach worki ze śmieciami, a te jeszcze tego samego dnia zostały zabrane przez pracowników GZUK w Suścu (za co serdecznie dzękujemy).
Wszyscy jesteśmy świadomi tego, że „Jak cię widzą, tak cię piszą”,
a przecież sezon turystyczny tuż, tuż…
Konkurs Ortograficzny "Mistrz ortografii 2014" dla uczniów klas III
29 kwietnia 2014 r. w ZSP w Suścu odbył się gminny etap konkursu ortograficznego - "Mistrz ortografii 2014" dla uczniów klas III.
W konkursie uczestniczyło 10 uczniów z trzech szkół z terenu gminy Susiec.
Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 2 uczniów. Laureatem etapu gminnego ze Szkoły Podstawowej z Majdanu Sopockiego został Karol Ożga. Będzie on reprezentował naszą Szkołę na etapie powiatowym. Trzymamy kciuki.
Opiekun - Celina Burda
W dniu 29.04.2014r w Zespole Szkół w Majdanie Sopockim Pierwszym odbył się jednogodzinny kurs samoobrony, który przeprowadził trener tomaszowskiego klubu karate tradycyjnego sensei Ryszard Skwarski wraz ze swoim pomocnikiem, absolwentem naszej szkoły Adrianem Miszczakiem. Pan Skwarski pokazał podstawowe techniki, których należy użyć w przypadku, gdy zostaniemy napadnięci. Uczniowie gimnazjum po rozgrzewce dobrali się w pary i ćwiczyli pokazywane techniki. Sensei Skwarski wszystkie błędy, które zobaczył starał się od razu poprawić. Mimo krótkiego czasu uczniowie z naszej szkoły byli zadowoleni oraz na pewno zdołali zapamiętać coś co w przyszłości może im się przydać.
Wizyta pięciolatków w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim
24.04.2014r. najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawcy D. Dziurbas, pedagoga szkolnego p. I. Bober, taty Mai Łasochy i mamy Gabrysia Prostaka odwiedziły tomaszowską KPP. Swoją wizytę rozpoczęły od obejrzenia tzw. „niebieskiego pokoju”, gdzie przesłuchiwani są nieletni oraz nowoczesnej siłowni. Dzięki uprzejmości panów policjantów każdy chętny maluch mógł spróbować swoich sił na profesjonalnym sprzęcie. Z dużym zainteresowaniem zarówno dziewczynki jak i chłopcy oglądali krytą strzelnicę oraz zapoznali się z wyposażeniem stanowisk pracy techników kryminalistyki. Na pamiątkę pobytu w tym miejscu każde dziecko otrzymało ozdobną kartę daktyloskopijną z odbitymi własnymi liniami papilarnymi. Pięciolatki miały też możliwość gościć w gabinecie I Zastępcy Komendanta podinsp. Roberta Szewca. W miłej atmosferze mogły zadać Panu Komendantowi kilka pytań, wykazać się wiedzą na temat działalności policji oraz wczuć się w rolę szefa, zajmując miejsce za biurkiem. Na zakończenie wizyty Pan Komendant wręczył każdemu przedszkolakowi lizaka i specjalną opaskę odblaskową. Dużo radości dzieciom dała okazja obejrzenia specjalistycznego radiowozu ruchu drogowego, możliwość siedzenia za kierownicą oraz pozowanie do zdjęć na quadzie. Wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni, z przekonaniem, że zawód policjanta jest ciekawy a niektórzy deklarowali, że w przyszłości założą mundur.
Dziękujemy I Zastępcy Komendanta podinsp. Robertowi Szewcowi, sierż. sztab. Wioletcie Myszczyńskiej, sierż. sztab. Adamowi Krzaczkowskiemu, mł. asp. Jerzemu Rusinowi za umożliwienie wizyty, miłą atmosferę i cierpliwość
– pięciolatki z wychowawcą.
Archiwum Aktualności