• Dzień Europejski 2019

• XI DZIEŃ EUROPEJSKI- „MUZYCZNA EUROPA” 29.05.2019

Regulamin „LISTY EUROPEJSKICH PRZEBOJÓW”.

1. Lista przebojów ma formułę  Mini Playback Show – wykonawcy wcielają  się w gwiazdy muzyki rozrywkowej wybranych państw Europy.
          2. Przygotowanie do odtworzenia wybranego utworu:
          • wybór utworu;
          • nauka tekstu, aby podczas wykonania tekst był zgodny z ruchem warg wykonawców;
          • dokładność wykonania;
          • choreografia;
          • dobór stroju zespołu lub solisty.
          1. Najpóźniej 27 maja 2019 roku (poniedziałek), do godziny 12.00, należy dostarczyć organizatorowi nośnik elektroniczny (płyta CD lub pendrive)  z dobrze nagranym plikiem video w formacie mp4 lub wmv, z teledyskiem przedstawianego zespołu lub solisty.
            W nazwie pliku należy wpisać: klasę, nazwę państwa,  tytuł piosenki i nazwę zespołu lub wokalisty
            (wg. wzoru (przykład): kl.5, USA, The Sound of Silence, Simon & Garfunkel)
          2. Przygotowany występ nie może przekraczać 4 minut.  W przypadku dłuższego utworu, organizator ma prawo go przerwać.
          3. Wszystkie rekwizyty i stroje wykonawcy przygotowują we własnym zakresie.
          4. Ocenie podlegają:
          • upodobnienie do naśladowanego wykonawcy, ubiór (przebranie);
          • wygląd zewnętrzny, trafność interpretacji;
          • gesty, mimikę twarzy;
          • ogólne wrażenie artystyczne;
          • ruch sceniczny.
          1. Jurorzy oceniają każdego wykonawcę dysponując punktami od 0 do 5.
          2. Wygrywa zespół, który otrzyma najwięcej punktów.
          3. W sytuacji remisu, dodatkowy jeden punkt ma przewodniczący Jury.

DZIEŃ EUROPEJSKI- 2019-05-29

QUIZ WIEDZY

QUIZ etap 1- ZNAJOMOŚĆ  STOLIC PAŃSTW EUROPEJSKICH

Uczniowie: Podają nazwę miasta- stolicy państwa widocznego na ekranie.

1. Prawidłowa odpowiedź za 1 punkt, to podanie stolicy państwa.
          2. Odpowiedź błędna lub brak odpowiedzi- 0 pkt.
          3. Dopuszczalne są 2 błędy.
          4. Drużyny, które popełnią najmniej błędów kwalifikują się do etapu 2.

QUIZ etap 2- ROZPOZNAWANIE FLAG PAŃSTW EUROPEJSKICH, ZNAJOMOŚĆ  STOLIC PAŃSTW EUROPEJSKICH

Uczniowie: Rozpoznają flagę widoczną w czasie prezentacji multimedialnej, podają nazwę państwa i miasto- stolicę.

1. Prawidłowa odpowiedź za 1 punkt, to podanie nazwy państwa i jego stolicy.
          2.  Odpowiedź niekompletna (podanie tylko nazwy państwa lub tylko stolicy) lub brak odpowiedzi- 0 pkt.
          3. Dopuszczalny jest 1 błąd.
          4. Wygrywa drużyna, która uzyska najwięcej punktów.
          • W przypadku, gdy po II etapie quizu zdarzy się, że dwie lub więcej drużyn będą miały jednakową liczbę punktów, będzie dogrywka- temat: "Geografia i Europy"- charakterystyczne obiekty i elementy krajobrazu (naturalnego i kulturowego) miast i państw europejskich;
          • Każdą klasę reprezentuje trzyosobowa drużyna.