- O mnie
- Język angielski
- Moje przedmioty
- Sukcesy językowe uczniów
- Zlot ZHP Gdańsk 6 – 16 sierpnia 2018.
- Rajd klasy V.
- Clickonmaniac 2018
- Konkurs FOX 2019
- Sukces Michała Małki na konkursie FOX 2019
- PSO klasy I -III SP
- Konkurs FOX 2020
- Innowacja pedagogiczna projekt e-Twinning
- Projekt E-Twinning - A day in the life of a student in quarantine.
- Rajd pieszy na Nowiny 7.10.2020
- Teddy Bear Day 2020
- Finał WOŚP 2021
- Konkurs FOX 2021
- Regulamin Konkursu na kartkę urodzinową Królowej Elżbiety II
- Dzień Dziecka w klasie 7
- Gra terenowa "Rozszyfruj to!" - I miejsce klasy VIII
- Wycieczka w Góry Świętokrzyskie
- Festiwal Piosenki Harcerskiej i patriotycznej - Biłgoraj 2021
- Harcerska służba - przed Uroczystością Wszystkich Świętych.
- Podsumowanie akcji: Światełko dla Orląt
- Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2021
- Podsumowanie konkursu "Śpiewam Ojczyźnie Swej" -30.11
- Akcja LKO "Kartka dla obrońców granic"
- Stacjonarna puszka WOŚP 2022
- Projekt eTwinning - A Postcard Project.
- Podsumowanie akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę
- Sztafeta Betlejemska - Światło Nadziei.
- Sztafeta Betlejemska w naszej gminie
- Przekazanie BŚP na przejściu granicznym w Hrebennem.
- Wieczór Kolęd w Suścu - 6 stycznia 2022 roku
- Kryteria oceniania Tiger&Friends 1, Tiger 3
- Kryteria oceniania do klasy IV, VI, VII i VIII seria podręcznika BRAINY
- Międzynarodowy projekt eTwinning - część I.
- WOŚP 2022 - na chwilę przed finałem.
- FINAŁ WOŚP 30.01.2022
- Dzień Myśli Braterskiej 2022 - Harcerski rajd na Czartowe Pole.
- Zbiórka darów dla Ukrainy oraz harcerska akcja "Pluszak od harcerzy"
- Akcja zbierania kroków dla WOŚP zakończona.
- Pierwszy Dzień Wiosny w VIII klasie
- Dzień Otwarty Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Tomaszowskiego 12.04.2022
- Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX 2022
- Egzamin Ósmoklasisty 2022
- Zawodowy Strzał w 10- RST Roztocze i WSK Tomaszów Lub.
- A postcard project- międzynarodowy projekt eTwinning zakończony.
- Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
- Wycieczka do Sandomierza.
- Konkursy Językowe 2022
- Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FORGET-ME-NOT
- Brawo! Michał Małka w etapie finałowym "Clickonmaniaca"
- Dzień św. Patryka.
- Podstrona 1
- Kryteria oceniania dla uczniów z SPE
- Dzień Języka Angielskiego - I love English
- Cliconmaniac-etap finałowy.
- Wycieczka Bruksela - Londyn.
- Wycieczka Bruksela - Londyn 10.06-16.06 2023
- Rajd pieszy klas V i VI po Suścu
- Jesienna wycieczka do Warszawy
- Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego CLICKONMANIAC 2024
- Wyjazd do kina Stylowy w Zamościu
- "The pot of gold" - gra terenowa z okazji święta Świętego Patryka.
- Dzień Języka Angielskiego -23.04.2024
- Innowacja pedagogiczna "Listen to music and learn English"
- Rajd pieszy uczniów klasy V na Czartowe Pole.
- Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Around the English Speaking World"
Zlot ZHP Gdańsk 6 – 16 sierpnia 2018.
Przyszłość zaczyna się dzisiaj nie jutro – takie było hasło Zlotu ZHP zorganizowanego z okazji 100- lecia istnienia Związku Harcerstwa Polskiego.
5 osobowa reprezentacja naszej drużyny w składzie Adrian Gozdek, Patrycja Kawa, Martyna Kusiak, Sara Wereszczyńska oraz Lidia Wilczyńska, 5 sierpnia o godz. 18.00 wyruszyła do Gdańska na najważniejsze wydarzenie harcerskiego lata . Wczesnym rankiem bo już o 4.45 6 sierpnia rozpoczęła się nasza przygoda. W Gdańsku na Amber Expo zarejestrowaliśmy swoje patrole i odebraliśmy zlotowa wyprawkę w skład której weszły: 2 koszulki zlotowe, smycz i chustę zlotową , identyfikator, mini poradnik harcerski, odblaski przewodnik po Gdańsku. Ok. godziny 6 rano pojechaliśmy na Wyspę Sobieszewską gdzie znajdowało się pole namiotowe i tam zaczęliśmy rozbijać namioty oraz budować naszą zlotową rzeczywistość. Oprócz naszych namiotów wspólnymi siłami rozstawiliśmy dwie polowe kuchnie oraz złożyliśmy dwa wózki na zakupy. Jak się potem okazało bardzo duże zakupyJ ponieważ nasz podobóz utworzyły 4 patrole z naszego hufca oraz 2 patrole skautów w Ukrainy. Po pierwszym wspólnie ugotowanym posiłku poszliśmy zapoznać się z miasteczkiem zlotowym. Zmęczeni ale mega zadowoleni poszliśmy spać.
7 sierpnia po śniadaniu i porannej toalecie wzięliśmy udział w grze terenowej na 100 lecie harcerstwa i wtapialiśmy się naszą zlotową rzeczywistość. O godzinie 14.00 na głównej arenie odbył się uroczysty apel inaugurujący nasz zlot a następnie z naszych zlotowych biało-czerwonych koszulek harcerze utworzyli żywą flagę. Wieczorem na małej scenie odbyły się spotkania z pisarką Katarzyną Bonda oraz z podróżnikiem Aleksandrem Dobą. Część harcerzy udała się także pod dużą sceną na koncert.
8 sierpnia rozpoczęliśmy realizację programu zlotowego – Moduł Dziedzictwo. Rankiem pojechaliśmy do Gdańska i rozpoczęliśmy grę terenową Fortyfikacje. I mimo iż aplikacja nie do końca zadziałała to świetnie się bawiliśmy podziwiając zabytki starego miasta w Gdańsku. Po południu zwiedzaliśmy Muzeum Narodowe no i oczywiście zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie pod fontanną Neptuna.
9 sierpnia w Module Rozwój poszliśmy na plażę, która była miejsce docelowym naszych zajęć. Bo jak to być nad morzem a nie być na plaży… Pogoda nam dopisała i pod czujnym okiem ratowników i opiekunów w pełni mogliśmy korzystać z dobrodziejstw nadmorskiego klimatu. Uzbierało się przy tym kilka fajnych muszelek… a wieczorem tradycyjnie już udaliśmy się na harcerski koncert.
10 sierpnia w Module Cywilizacja nasze zajęcia odbywały się na terenie zlotu w specjalnie rozstawionych namiotach. Podzieliliśmy się na dwie grupy jedna z grup wzięła udział w zajęciach Jak pismo zmieniało świat a druga grupa wykonywała plakaty promujące zlot. Następnie wzięliśmy udział w grze dotyczącej sprawiedliwego handlu. Podczas tej gry dowiedzieliśmy się co to jest Fair Trade a także ile zarabiają pracujący np. przy zbiorze bananów. Dzień zakończyliśmy bardzo aktywnie biorąc udział w spotkaniu z prof. Magdaleną Środą.
11 sierpnia odbył się na naszym Zlocie Dzień Regionów. Na głównym placu rozstawione zostały stoiska prezentujące każdą chorągiew. Nasza chorągiew lubelska w ramach promocji częstowała odwiedzających tradycyjnym regionalnym przysmakiem – cebularzem. Podczas całego dnia regionów mogliśmy korzystać z przeróżnych gier i zabaw a także wygrywać nagrody, co udało się części z nas. Świetną zabawą było samodzielne wykonywanie kubków oraz innych gadżetów. Dzień okazał się bardzo intensywny i każdy z nas przywiózł jakąś pamiątkę z tego dnia. Późnym wieczorem wzięliśmy udział we mszy św.
12 sierpnia w ramach Modułu Kalejdoskop skorzystaliśmy z pięknej pogody i mimo prawie godzinnego oczekiwania na zlotowy autobus pojechaliśmy do Gdańska. Tym razem mogliśmy podziwiać stoiska przygotowane z okazji obchodzonego w Gdańsku Jarmarku św. Dominika.
W dalszym ciągu także podziwialiśmy zabytki starego miasta. Pełni wrażeń wróciliśmy do naszych namiotów bogatsi o kolejne doświadczenia. Wieczorem w ramach Kuźni Inspiracji odbyło się spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka Markiem Michalakiem oraz na dużej scenie koncert harcerskiego zespołu Wołosatki.13 sierpnia Moduł Natura postanowiliśmy spędzić blisko natury
i pojechaliśmy najpierw do Gdańska a następnie pociągiem udaliśmy się do Sopotu. To na plaży właśnie w Sopocie przy największej atrakcji – czyli przy molo realizowaliśmy nasz moduł… Sopot zrobił na nas ogromne wrażenie. Byliśmy pod ważnieniem nie tylko mola ale także całej zabudowy no
i oczywiście przepięknego hotelu Sheraton. Wieczorem odbył się koncert zespołu Cisz jak ta.14 sierpnia przypadał nam Moduł Służba. Wczesnym rankiem
ok. godz.6.30 pojechaliśmy na Kaszuby do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Miejsce to okazało się wspaniałą promocją i wizytówką tego regionu. Na początku realizacji zadania w tym module mieliśmy okazję zwiedzić to centrum. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od Domu Sybiraka – oryginalnego domu przywiezionego z Irkucka na Syberii. Przy okazji też dowiedzieliśmy się w jakich warunkach mieszkają mieszkańcy tamtego zimnego regionu. Następnie poznaliśmy tragiczną historię dotyczącą wywożenia Polaków do łagrów. Potem udaliśmy się do bunkra wojennego Gryfa Pomorskiego. Ponadto zobaczyliśmy najdłuższą deskę świata, największy fortepian oraz najodważniejsi weszli do domu do góry nogami. Nasze zwiedzanie dobiegło końca i pojechaliśmy do lasów państwowych w Kartuzach aby wykonać zadanie w ramach realizacji modułu służba. Nasza służba polegała na uprzątaniu z gałęzi z pasa lasu. Takie sprzątanie ma na celu zapobieganiu powstawaniu pożarów
w lesie. Nasza praca została doceniona i w nagrodę weszliśmy na wieżę widokowa na najwyższym wzniesieniu na Pomorzu-Wierzycy. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do naszych namiotów by zbierać siły na wieczorny koncert zespołu Accantus. Część z nas udała się na spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem.15 sierpnia czekał nas moduł Źródło. W południe mimo niesprzyjającej pogody poszliśmy na plażę aby jeszcze raz przed wyjazdem skorzystać
z uroków morza. Po południu odbył się apel kończący nas Zlot. Wieczorem część z nas uczestniczyła we mszy św. a potem pakowaliśmy się do wyjazdu.16 sierpnia po śniadaniu zwinęliśmy nasze namioty i wszystko zapakowaliśmy do autokaru. Wyruszyliśmy w drogę do domu. Późnym wieczorem cali i zdrowi dotarliśmy do naszych domów.
Zlot okazał się niezapomnianą harcerską przygodą. Poznaliśmy mnóstwo nowych, ciekawych osób i mieliśmy okazję brać udział w zajęciach w różnych miejscach na Pomorzu i Kaszubach. Gdańsk okazał się pięknym i przyjaznym miejscem… mamy nadzieję tam jeszcze wrócić.
pwd. Katarzyna Koper