• Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wójta Gminy Susiec

•   15 grudnia 2023 roku w Zespole Szkół Publicznych w Suścu odbył się „Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Susiec”. W turnieju brała udział nasza drużyna w składzie: Zub Filip, Szczogryn Olaf, Łukowski Patryk, Wodyk Kacper, Biszczanik Adam, Biszczanik Jakub, Jarszak Maksymilian, Krawczyk Błażej, Czekirda Dominik.

W klasyfikacji końcowej zajęliśmy II miejsce.

Gratulujemy!

Piotr Iwanicki

• Nieodpłatna pomoc prawna.

• Powiat Tomaszowski powierzył Stowarzyszeniu Sursum Corda ("w górę serca") realizację projektu w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji oraz edukacji prawnej.

Celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do darmowej pomocy, świadczonej w wyznaczonych punktach przez prawników, doradców obywatelskich i mediatorów, wsparcie mieszkańców (w tym młodzieży) w radzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, a także podniesienie świadomości prawnej i obywatelskiej poprzez różnorodne działania edukacyjne.

• Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

• #pdpz #akcja #pomagamy #sztab133 Do 20 grudnia w naszej szkole trwa zbiórka żywności i artykułów chemicznych w ramach ogólnopolskiej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Serdecznie zachęcamy do włączenia się do zbiórki - każdy darczyńca otrzyma naklejkę-słoneczko a zebrane dary trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy. Ponadto w sklepie "Groszek" i w sklepie "Globi" w Majdanie Sopockim, w sklepie "Lewiatan" w Suścu oraz w sklepie w Ciotuszy Starej także można włączyć się do zbiórki. "...niechaj każdy da co nieco - ja i on i Ty ...

Katarzyna Koper

• Konkurs recytatorski „W krainie wierszy”.

• 28 listopada 2023r. w Bibliotece w Suścu odbył się Konkurs recytatorski „W krainie wierszy”.

• W kategorii: Przedszkola 5-latki; III miejsce Zofia Sienkiel
            • W kategorii: Klasa 1; II miejsce Mikołaj Leleń
            • W kategorii: Klasa 2; I miejsce Rozalia Tabała

Oprócz nagrodzonych, w konkursie debiutowały także bliźniaczki z klasy 1 - Maja i Martyna Szczerba.

Uczestnicy, którzy zajęli I miejsce zakwalifikowali się do konkursu powiatowego w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lub., który odbędzie się 05.12.2023r o godz. 9.00.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a nauczycielom, rodzicom i opiekunom składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie i czas poświęcony na przygotowania konkursu.

Agnieszka Kozak

• Dzień Pluszowego Misia w oddziałach przedszkolnych.

• 24 listopada przedszkolaki z grupy „Smerfy” i „Żabki” uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim pluszakiem.

Przedszkolaki poznały historię święta pluszowego misia, bawiły się przy piosenkach „Jadą, jadą misie” , „Gummy Bear”, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych i zgadywankach, opowiadały dlaczego lubią swoje pluszaki i jak się nimi bawią. Każda grupa wykonała pracę plastyczną przedstawiającą misia. Jedną z atrakcji była specjalnie na tą okazję przygotowana, przez panią Małgorzatę Łasocha, fotobudka, w której każde dziecko mogło zrobić sobie zdjęcie.

Ten dzień w przedszkolu był pełen radości i wspólnej zabawy.

Małgorzata Łasocha

Małgorzata Łasocha2

• Światełko dla Orląt - 2023.

• Od kilku lat proboszcz parafii Susiec ks.dr. Andrzej Niedużak organizuje zbiórkę zniczy "Światełko dla Orląt". Po raz kolejny społeczność naszej szkoły włączyła się w tę akcję.  Nad akcją czuwali harcerze wraz z członkami Samorządu Uczniowskiego, którzy przeliczyli znicze a następnie trafiły one do parafii w Suścu.

11 listopada znicze zostały zapalone na Cmentarzu Orląt Lwowskich jako symbol naszej pamięci i akt patriotyzmu.

phm.Katarzyna Koper

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

• Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Starsi uczniowie  mogą dać przykład młodszym– pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia i dzielenia.

XIII edycja tej akcji  odbyła  się 17 listopada 2023r.   Wszyscy uczniowie  klas  IV – VIII naszej szkoły przystąpili do sprawdzenia swojej wiedzy i dokładności.

Najlepsi uzyskali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Urszula Kubacka

• Spotkanie z rodzicami.

• Serdecznie zapraszamy na spotkanie z rodzicami w dniu 22 listopada 2023 roku. Początek zebrania o godzinie 17:00 na małej sali gimnastycznej.

• „Mikołaje są wśród nas”

• Działające wśród nas - Szkolne Koło Caritas (SKC) przygotowuje loterię charytatywną „każdy los wygrywa”, która zostanie przeprowadzona w naszej szkole 6 grudnia 2023 roku.

W związku z tym, prosimy całą społeczność szkolną, także rodziców naszych uczniów o zaangażowanie się w tę inicjatywę. Czekamy na fanty w postaci: książek, przyborów szkolnych, maskotek... Zebrane środki zostaną w całości przekazane Fundacji Parasol Roztocza jako: darowizna dla Kacpra z przeznaczeniem na dalsze leczenie i rehabilitację młodzieńca.

W minionych latach, nasz Mikołaj dotarł z pomocą do wielu ludzi będących w potrzebie. Mamy wielką nadzieję, że w tym roku zapuka do domu Kacpra z Rogóźna.

Warto pomagać!

Opiekun SKC – Małgorzata Łasocha

• Mają zapasy na zimę.

• SK PCK przeprowadziło na przełomie października i listopada zbiórkę karmy dla psów. Nasza społeczność szkolna wykazała się jak zwykle dużą wrażliwością. Zebrano 100 opakowań karmy suchej i mokrej. 14 listopada przekazano karmę do Przytuliska w Wólce Łosinieckiej, w którym przebywa aktualnie dziewięć psów. Pan, który się nimi opiekuje, bardzo podziękował za pomoc, a jego podopieczni również gromkim szczekaniem wyrazili swoją wdzięczność.

Wiesława Biszczanik, Joanna Hałasa