Magiczne Ogrody w deszczu.
WIO, KONIKU!- WYCIECZKA DO STADNINY
9 października 2016r. klasa 1 i 2 szkoły podstawowej odwiedziły stadninę koni „Pod lasem” w Dąbrowie Tomaszowskiej. Pomimo przejmującego jesiennego chłodu wszystkie dzieci ochoczo uczestniczyły w różnych zajęciach. Już na wstępie dzieci zostały „ zaczarowane” przez pana garncarza, którego sprawne ręce czyniły z gliny prawdziwe cuda. Każdy mógł spróbować ulepić swoje własne naczynie z gliny na kole garncarskim.
Po warsztatach garncarskich przyszła pora na indywidualną jazdę na kucyku. Dla niektórych dzieciaków była to pierwsza w życiu taka przejażdżka. Jazda indywidualna trwała dość długo, bo każdy uczestnik wycieczki chciał dosiąść „rumaka”. Nad bezpieczeństwem małych jeźdźców czuwała pani instruktor jazdy konnej.
Ważnym punktem programu było zwiedzenie stajni i jej mieszkańców. Dzieci poznały warunki, w jakich są hodowane konie, zasady zachowania się w stosunku do tych zwierząt, a co najważniejsze mogły je dotykać i głaskać.
Wizyta w stadninie zakończyła się wspólnym poczęstunkiem. Kiełbasa z ogniska, pieczony chlebek i herbatka malinowa smakowały wybornie .
Dzieci wróciły z wycieczki z bagażem wrażeń, których chyba tak szybko nie zapomną.
Kierownik wycieczki składa podziękowania pracownikom stadniny za ciepłe przyjęcie uczestników wycieczki, paniom pełniącym zadania opiekuna: pani Grażynie Malec, pani Małgorzacie Łasocha , pani Małgorzacie Knap oraz panu Zbigniewowi Łazarczykowi, z którym bezpiecznie podróżowaliśmy autobusem szkolnym.
Joanna Hałasa
Bijemy rekord - uczymy ratować!
16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października organizowany jest rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób.
Celem akcji jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy.
Z tej okazji 17 października (poniedziałek) w sali gimnastycznej naszej szkoły, uczniowie klas IV-VI SP włączą sie do akcji promujacej ratowanie życia ludzkiego. W godzinach od 12:00 do 12:30 będziemy wspólnie prowadzić resustytacje krążeniowo oddechową na 7 fantomach.
Z przebiegu akcji zostanie nagrany 30 minutowy filmik,który jest wymagany przez organizatora akcji.
Uwaga! W miarę mozliwości prosimy rodziców o wyposażenie swoich dzieci w maseczki do pierwszej pomocy.
Telefon kontaktowy: 790525830
Projekt "Od Drewniaka do Kozaka, czyli jak zostać Królem Życia".
Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Nasza Gmina Susiec. Ruszyła realizacja projektu „OD DREWNIAKA DO KOZAKA, CZYLI JAK ZOSTAĆ KRÓLEM ŻYCIA” realizowanego w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego w Programie "Równać Szanse 2016" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzonym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Projekt trwa od września 2016 do listopada 2017 roku, skierowany jest do młodzieży z terenu Gminy Susiec w wieku 13 – 18 lat a realizuje go Stowarzyszenie Nasza Gmina Susiec. Celem projektu jest zwiększenie samooceny i wiary we własne możliwości oraz poprawa umiejętności wystąpień publicznych, autoprezentacji i relacji interpersonalnych poprzez udział młodzieży w cyklu zajęć rozwijających jej zainteresowania, pasje i umiejętności społeczne.
Lekcja biblioteczna dla czterolatków.
Sukces Aleksandry Kowalik
4 października w Tomaszowskim Domu Kultury odbył się finał V edycji Konkursu Recytatorskiego im. Jana Zamoyskiego. Aleksandra Kowalik reprezentowała w nim naszą szkołę jako laureatka konkursu na szczeblu gminnym. Swoim występem pokonała 19 recytatorów z całego powiatu tomaszowskiego i zdobyła I miejsce w kategorii wiekowej klas 4-6. Nagrodą w tym konkursie jest nie tylko książka i pamiątkowy dyplom, ale także występ przed Radą Miasta podczas sesji, która odbędzie się 7 października. Bardzo cieszymy się z sukcesu Oli i gratulujemy!
Konkurs recytatorski im. Jana Zamoyskiego
30 września w bibliotece Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu odbyła się V edycja Konkursu Recytatorskiego im. Jana Zamoyskiego. Wzięły w nim udział cztery uczennice z naszej szkoły: Kamila Ostasz, Kinga Kowalik, Aleksandra Kowalik, Sara Wereszczyńska. Celem konkursu jest propagowanie twórczości pisarzy i poetów Lubelszczyzny, pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego regionu, kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich. Nasze uczennice zaprezentowały wiersze z dorobku Zbigniewa Dmitrocy, Urszuli Kozioł i Lusi Ogińskiej. Wszystkie wystąpiły w tej samej kategorii wiekowej klas 4-6. I miejsce zdobyła Aleksandra Kowalik, a tym samym zakwalifikowała się do drugiego etapu, który odbędzie się 4 października w Tomaszowie Lubelskim. III miejsce zdobyła Kinga Kowalik, a dyplomy i podziękowania za udział otrzymała Kamila Ostasz i Sara Wereszczyńska.
Spotkanie przedszkolaków z muzykiem 03.10.2016 r.
Muzyka jest obecna w codziennym życiu każdego dziecka i często stanowi tło podejmowanych przez niego czynności. Jest również naturalnym sposobem pokazywania swoich uczuć i emocji. Jej słuchanie rozwija wrażliwość, natomiast zdolność gry na instrumencie muzycznym ma duży wpływ na rozwój zdolności i osobowości dziecka.
Stąd też, aby rozwijać w dzieciach taką aktywność muzyczną p. Urszula Mielniczek zorganizowała dla przedszkolaków „Spotkanie z żywą muzyką”. Na początku Pani dyrektor Teresa Hałasa powitała zaproszonych gości , Państwa Joannę i Jacka Babiucha. Następnie głos zabrał Pan Jacek, który opowiedział kilka zdań o sobie i zainteresowaniach muzyką. W dalszej części spotkania nasi,, milusińscy’’ mieli okazję poznać instrumenty muzyczne takie jak: keyboard elektryczny i akordeon, dowiedzieć się i zobaczyć skąd wydobywają się dźwięki. Ponadto dzieci rozpoznawały dźwięki różnych instrumentów oraz dobierały tytuły do poszczególnych wygrywanych kawałków muzycznych. Wszystkie przedszkolaki z towarzyszeniem nowo poznanych instrumentów śpiewały, improwizowały. Nie zabrakło również wspólnych tańców. Na zakończenie dzieci mogły zagrać na instrumentach muzycznych. Całe spotkanie upłynęło w atmosferze radości i wspólnej zabawy.
Gościom serdecznie dziękujemy!!!
U. Mielniczek
VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Spotkanie przedszkolaków ze stomatologiem.
Piknik rodzinny w grupie pięciolatków.
Święto pieczonego ziemniaka - 29.09.2016 r
Pomoc dla Marcina.
Osoby pragnące wesprzeć finansowo Marcinka, dla którego w tym roku zbieramy plastikowe nakrętki, mogą również dokonywać wpłaty na konto Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" ,
Stawnica 33, 77 - 400 Złotów NIP: 767-15-85-965
Konto: Spółdzielczy Bank Ludowy w Zakrzewie oddział Złotów:
nr konta 898944 0003 0000 20882000 0010
tytułem wpłaty: Marcin Łukaszkiewicz nr subkonta 176/L
"Nakrętka dla Marcinka" - zbiórka plastikowych nakrętek rozpoczęta!
Informujemy, że w szkole rozpoczęła się zbiórka plastikowych nakrętek. W tym roku wszystkie zebrane nakrętki przekarzemy na rzecz nieprłnosprawnego Marcinka.
Jeśli po wypiciu napoju w szkole, w domu czy na boisku zostanie Wam nakrętka, nie wyrzucajcie jej do kosza. Zbierajcie je w domu i wiekszą ilość przynieście do szkoły. Jeśli zbieraliście w domu nakrętki, ale nie wiedzieliście dla kogo „bo przecież zawsze je ktoś zbiera”, już wiecie gdzie możecie je przynieść i komu w ten sposób pomożecie. Liczymy na Wasze wsparcie!
NA POMOC – SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM
Akcja "Sprzątanie Świata 2016"
20 wrzenia br. wzięliśmy udział w corocznej akcji,,Sprzątania Świata".
Uczniowie wraz z wychowawcami udali się w teren, by pozbierać śmieci pozostawione przez turystów, którzy licznie odwiedzili miejscowość w czasie wakacji.
Puszki, butelki, plastikowe folie zostały popakowane w czarne worki, które potem zostały zabrane przez służby porządkowe.
Ideą akcji jest uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę dbania o środowisko naturalne.
Nasze działania przywróciły porządek w naszej miejscowości, miejmy nadzieję na długo, a przynajmniej do następnego sezonu.
Spotkanie integracyjne 14.09.2016 r.
Uroczystość patriotyczno - religijna w Łosińcu
Archiwum Aktualności