• Dzień Dziecka 2022

O tym, że Dzień Dziecka jest świętem międzynarodowym wiemy od dawna. Znamy jego znaczenie, którym jest propagowanie idei braterstwa i zrozumienia pomiędzy dziećmi całego świata, a nade wszystko zapewnienie należnego im bezpieczeństwa.

W tym kontekście był to u nas dzień wyjątkowy.

W naszej szkole uczą się dzieci z Ukrainy, które znalazły pośród nas bezpieczne schronienie. To do nich zwróciła się na początku p. dyrektor składając życzenia. Oprócz serdecznych słów, do których przywykliśmy, szczególnie wybrzmiały życzenia: „Życzę wszystkim aby spełniły się Wasze marzenia.  Życzę pokoju na świecie. Żeby dzieci były tam, gdzie chciałyby być, a nie tam gdzie być muszą...”.

W geście solidarności z narodem dotkniętym wojną, wspólnie odśpiewano wzniosłą pieśń
            „Podaj rękę Ukrainie”.

W dalszej części Szkolne Koło Caritas, w którego szeregi włączył się także chłopiec z Ukrainy, przedstawiło scenariusz „Dziwna choroba”. W ten sposób opiekun SKC chciał zwrócić uwagę wszystkich na narastający problem fonaholizmu: nałogowego używania  telefonu komórkowego, komputera i korzystania z Internetu.

Miłym wydarzeniem było wręczenie dzieciom dyplomów i nagród za udział w konkursach: „Królowa Elżbieta II w moich oczach”, „Klasa z klasą” i „Lubelszczyzna, moja mała Ojczyzna”.

Dalsza część obchodów Dnia Dziecka miała mniej oficjalny charakter i przeniosła się na plac  za szkołą.

Dzięki staraniom Dyrekcji, Rady Rodziców oraz  sponsorom, na dzieci czekały liczne atrakcje. Przy sprzyjającej pogodzie, pod czujnym okiem wychowawców mogły bawić się do woli.  Każdy znalazł coś dla siebie.

Świetną rozrywką okazał się dmuchany plac zabaw. Nie lada frajdę sprawiły dzieciom zjeżdżalnie. Dużym powodzeniem, zwłaszcza wśród najmłodszych cieszyło się malowanie twarzy. Z pomocą nauczycielowi plastyki- Pani Małgorzacie Łasocha pospieszyła wychowawczyni pierwszoklasistów – Pani Joanna Hałasa i Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Angelika Szczogryn. Tym sposobem szkolny plac wypełniły: kolorowe motyle, pieski, kotki, papugi i wiele innych postaci z bajek. Ciekawie prezentowały się sześciolatki, które zgodnie z nazwą grupy „Pszczółki” przywdziały przygotowane przez swoich rodziców żółte bluzeczki w czarne paski. Widać je było z daleka. Wszystkiemu przyglądała się z podziwem „ Myszka Miki”, która też znalazła tu swoich wielbicieli.

Równolegle, na szkolnym boisku odbywały się „strażackie pokazy”, którymi kierował Prezes Zarządu OSP – p. Jan Knap. Druhowie OSP udostępnili na ten czas wóz bojowy i łódź ratunkową. Zaciekawienie prezentowanym sprzętem było ogromne. Zainteresowało nie tylko chłopców.

Na chwilę swoją obecnością zaszczycił dzieci Pan Zbigniew Naklicki- Wójt Gminy Susiec.

Przez cały czas trwania zabawy można było delektować się watą cukrową, bez której nie mogła odbyć się taka impreza.

Na zakończenie wspólnego świętowania czekały aż 3 ogromne, przepyszne  torty!

Każde dziecko otrzymało także paczkę ze słodyczami i lody.

Chociaż ten piękny, starannie przygotowany dzień przeszedł już do historii, to w naszych głowach wciąż tkwi pragnienie spokoju i pokoju na świecie.

Dziękujemy Sponsorom, bez których nie dalibyśmy rady zorganizować tego dnia:

1. Zarządowi Wspólnoty Gruntowej wsi Majdan Sopocki Pierwszy;
            2. Zarządowi Wspólnoty Gruntowej wsi Majdan Sopocki Drugi;
            3. Zarządowi Wspólnoty Gruntowej wsi Ciotusza Stara;
            4. Panu Wiktorowi Hałasie - Zakład Uboju i Przetwórstwa Mięsnego w Kunkach;
            5. Pani Renacie Hejzner z Ciotuszy Nowej;
            6. Panu Kamilowi Siwarga z Ciotuszy Starej;
            7. Hurtowni Spożywcza Mars Sp. z o.o. z Zamościa;
            8. Przedsiębiorstwu wielobranżowemu Hazet z  Aleksandrowa;
            9. Zakładowi Usługowo - Produkcyjnemu Drewmet- Bondyra Krystyna z Suśca;
            10. Panu Łukaszowi Rymarczukowi- Rym-Graf z Tomaszowa Lubelskiego;
            11. Firmie Handlowo- Usługowej „Delfin” Spółka Jawna- Michniak z Tomaszowa Lubelskiego;
            12. Firmie Usługi Transportowe- Skiba Marcin z Krasnobrodu.

- Małgorzata Łasocha